Moto Guzzi Breva 750 (2005)

Vlastník akrij22
Vloženo 10.9.2014
Aktualizováno 10.9.2014

Láska na první pohled. Hledal jsem něco neobvyklého, originálního (HD je snobárna, rejži má každý...).

První dojmy - Venku jako velká motorka, ve městě jako skůtr. Není to na závodění - max 170 skutečně platí, ale jinak příjemná do zatáček i na horší silnice. Pro "usedlejší" jezdce, vhodná i pro holky.

Motorku bych doporučil pro - Pro nás "pokročilé" a pro pohodáře a šikovné holky.

Doplňky na motorce - Dokupoval jsem větší plexi, to malé červené jsem rozštípal, když mi jeden pražák nedal přednost na kruháku. A protože jsem pak měl i modřiny na stehně, koupil jsem si radši i padáky. Jo a taky větší zrcátka, ty orig. mrkačky byly jen na parádu. Top case je zřejmě původní, ideální objem.

Mám ji tři roky (začínal jsem před 45 roky na JAWA ČZ 150, pak Jawa 250, 350, Suzuki gsx 400, Yamaha XJ 600F... Každá měla své +. Nejvíc holek jsem chytal na 250ku, ale to byla jiná doba).
Najeto za 3 roky asi 12 tis. km; není to žádná divočina, ale v sólu (manželka se na motorku bojí...) dostatečný odpich. Krásně jde do zatáček (musel jsem upravit páčku od hlavního stojanu, jinak bych ji ubrousil). Občas se s ní motám po ucpané D1 a po Praze, to pak ocením vlastnosti skůtru při kličkování mezi stojícími nebo popojíždějícími auty.
Sedlo je pohodlné, při zastavení obě nohy na zemi (mám 180 cm, ale v poho by to zvládla i holka se 170 nebo i méně), takže i delší cesty jsou přijatelné.
Spotřeba kolem 5l/100km, ale to ji fakt nešetřím. Proti S nebo Y vibruje- 2v do V, to asi patří k věci (Y600 XJF měla 4 válce v řadě, to je krásně kultivovaný stroj z hlediska vibrací, akcelerace, pružnosti). Krásný zvuk dvouválce to vynahradí.

dzarmil
dzarmil napsal 14.09.14 v 13:39 10b.

Jízda na italskej motorce je neopakovatelným zážitkem co na japonské "motce" nezažiješ .Přeju radost a požitek z jízdy v sedle této "brevičky" .

stráťa
stráťa napsal 11.09.14 v 15:59 10b.

10 bodů ale chtělo by to nový fotky s tou dokoupenou výbavou.
Nějak se tady ty malý Brevy množí.

Milan1963
Milan1963 napsal 10.09.14 v 16:44 10b.

Parádní motorka, Italové umějí ! 10 bodů je samozřejmostí, přeju hodně pohodových kilometrů a zdravím do PE.