Suzuki GSF 600S Bandit (2000)

Vlastník PidaSimon
Vloženo 26.5.2014
Aktualizováno 7.8.2016

Moje první velká motorka. Zamiloval jsem se do ní hned jak jsem ji uviděl u bývalého majitele. Je to prostě srdeční záležitost.

Suzuki GS 500E: důvod neuveden
Honda CB 500: důvod neuveden
Honda CB 600F Hornet: důvod neuveden

První dojmy - První jízdu jsem absolvoval ihned po přivezení motorky domů. Vyjel jsem si jenom v kalhotách na doma a v mikině, jak jsem byl nedočkavý. Moje první dojmy šli snadno vyčíst z mého výrazu v obličeji. Byl jsem vysmátý, ohromený a potěšený. Oproti mé předchozí motorce (125 ccm) jsem konečně měl v rukách kus motorky s pořádným výkonem.Motorka téměř hned padla do ruky. Zpočátku jsem byl nenavyknutý na manipulaci na místě, ale stačilo pár dalších jízd a s motorkou už nemám problém ani při dávání na hlavní stojan.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro začátečníky, i pro zkušenější jezdce. Nabízí totiž i slušnou sportovní jízdu. Motorku bych moc nedoporučoval ženám a dívkám, ze začátku těžší manipulace na místě, na kterou se zvykne, ale nevim jak by si zvykala drobná holka co má 160 cm a 48 kg. :)

Po třech sezónách ježdění na stopětadváce jsem se rozhodl že je na čase se podívat po něčem novém a silnějším. V hledáčku jsem měl pouze naháče. Nejdřív jsem chtěl pětistovkovýho ale pak jsem narazil na krásného Bandita a řekl jsem si že bych ho zvládl taky. Navíc oproti dvouhrnku půllitru je to přeci jen rozdíl. Na Banditovi mě zaujala jeho robustnost a celkově vzhled. Dalo by se říct láska na první pohled.
S motorkou jsem se sžil za poměrně krátkou dobu. Do dvou týdnů od koupi jsem ji už stihl pořádně prohnat ( 160 km/h nebyl problém). Jízda je plynulá, pohodlná. Ani po sto kilometrech nepřetržité jízdy mě nebolelo pozadí nebo ruce. Sedlo je velké a pohodlné. Co se týče brzd, tak by mohly brzdit lépe, ale já se stejně snažím jezdit plynule a brzdy používat co nejméně. Spotřebu považuji za přijatelnou, při jízdě v rozumném rozsahu otáček mi vyšla spotřeba něco kolem pěti litrů.
Na motorce se nejlépe cítím někde mimo město. Na kvalitní silnici plné táhlých zatáček. Při pomalé jízdě ve městě není takové pohodlí jako při cestovní rychlosti, ale dá se to.
Na motorce bych si klidně troufl jet i na dovolenou k moři, věřím že by cestu zvládla bez problému.

MarryCat78
MarryCat78 napsal 28.05.14 v 08:36 10b.

Pěknej kousek, přeji spoustu pohodových km

Žabajzna
Žabajzna napsal 26.05.14 v 18:50

Vítej mezi banditkama přeju hodně pohodových km. a Ivčo neboj jde jen o prvních pár jízd a zvykneš si mám ho třetí sezonu a je fakt boží

Žabajzna
Žabajzna napsal 26.05.14 v 18:46

PidaSimon
PidaSimon napsal 26.05.14 v 17:03

Pro Ivča77: samozřejmě tě nechci odratit od této motorky . Jak píšu musí se na to zvyknout, pak je motorka lehoučká. Bohužel se neumim vcítit do slabší schránky žen :D .

Ivča77
Ivča77 napsal 26.05.14 v 16:50

...tak tuhle tvoji větu: "Motorku bych moc nedoporučoval ženám a dívkám, kvůli váze a výšce." Tu jsem přesně nechtěla slyšet. Protože už delší dobu o Banditce uvažuji.:(
Přeji hodně šťastný km a hlavně bez silnič.lišejů.