Yamaha XJ 900 (1983)

Vlastník Wendis155
Vloženo 7.5.2014
Aktualizováno 4.6.2014

Je to mazel! Koní má tolik, že nejdou ani spočítat. Nefungujou přední tlumiče a motor vydává divné vibrace a mám podezření, že je v háji rozvodovej řetěz nebo zaseklej napínák..

Motorka koupena od pepa215 (Hartvíkovice) - Férovej a dobrej člověk! Moto jsem koupil v Náměšti nad oslavou od soukromé osoby. Ten pám mi k motorce řekl co věděl, bylo to fajn! A tak jsem motorku kupoval s tím, že jsem až na ty vibrace věděl o ní vše..

po měsíci:
No mam uz skoro celej motor rozebranej.. a reknu vam silikon a hruby nasili to je drsny.. no pepa o tom asi nevedel, ale ten motor je strasne sprasenej..

Yamaha XJ 600: 9stovka ma 72kw :-)

První dojmy - Supr! po 100km jsem zjistil ze okolo 3-5000ot ma divne vybrace které jsou silně nepřímené. Nebudí důvěru.. Taky přední vydle jsou total.. Tečou a taky přední pružiny budou hotové Nejvíce mne ale bude za zaměstnávat ten motor. Moto mi padla hned do ruky a to jsem naposledy řídil Mustanga :-) (JW23)

Motorku bych doporučil pro - Klidně pro začátečníka pokud je rozumnej a zodpovědněj, tak se naučí! No pokud by si někdo tuto motorku chtěl koupit (myslím tento typ) pak doporučuji se s ní projet tak a chvíli jet rychlosti kolem 120km/h protože se můžou projevit různé pazvuky.. tedy od 28leté motorky neočekávejte že bude jak nová. Vždy vyžaduje péči! Ale ten motor bych si fakt dobře proklepl...

Doplňky na motorce - Ne žádné, motorka má akorát postraní držáky na kufry. Jsou v chromu. jinak je motorka v origo stavu. Teda az na chladič oleje který někdo vymontoval.. nevím proč ale prý se to u těchto motorek dělalo.. Hmm tak nevim.. možná ho vrátím..

Motorku jsem koupil za 18tis. Přední vydlice jsou total a uzadní myslím taky. Jinak motor ma strašné vibrace, které se projevují v rychlosti nad 60km, ale jinak ma supr zátah, perfektně startuje. Vše je na ní funkční. Je sice asi x-krát padlá, ale nikdy to na ní nebylo skrýváno takžé bylo na první pohled vidět jakou má historii. Teď mne čeká ta přední vydlice. Tlumiče tečou kotouče jsou sjete. Na těch předních kotoučích je zajímavé, že mají vnitřní chlazení.. to jsem ještě neviděl.. jinak si myslím, že je to fajn motorka. Je těžká, ale když silně fouká tak to s váma až tak nemává (v rychlosti cca kolem 90km + fakt silnej protiboční vítr!) S motorkou se dá dobře cestovat ale pokud je v takovém stavu jako ta moje pak počítejte max 150km.. pak je zadek placatej

Po mesici: zjistil jsem že moje motorka neni z roku 1986 jak jsem prve uvedl ale z roku 1983, nechapu jak pri prevodu ze Švícar mohli na urade prepsat rok vyroby o tolik let.. no jinak musim generalkovat motor kvůli hrozným vibracím a zjišťuji pomalu co s tim motorem je a bylo. Tak předně na dvou pístech jsem našel kovové špony pak jedno z vodítek rozvodového řetězu bylo uvolněné.. dále jsem našel prasklá futra na vačkách, silikon je všude, kde se podíváte.. zkrátka můj sen o staré motorce, kterou znova vyleštím a zbavím rezu a budu na ní lítat do práce se rychle rozplynul. I tak je to zajímavé dobrodružství ale tý práce... Příště napíši více..

Drobeček
Drobeček napsal 07.01.17 v 23:16

Mám ještě spousty náhradních dílu (i úplně nových) na tuto motorku z doby kdy jsem jí vlastnil.
Pokud by jsi něco potřeboval, pošlu seznam.
Ceny lidové.

drobecek@seznam.cz
tel.: 736489065

p.epanica
p.epanica napsal 01.02.15 v 18:32 10b.

Snad jsi už XJ sešrouboval do jedné hromady ... a parádně jezdí ...

HENRY_BLACK
HENRY_BLACK napsal 15.06.14 v 10:18

Koukám,že ses do toho pustil pěkně z gruntu,... Držím palce a věřím,že výsledek bude stát za to
10b.