Yuki Sport 125 (2006)

Vlastník Mattes1984
Vloženo 7.4.2014
Aktualizováno 7.12.2015

Čínskej chrchel s malou spotřebou.

Jawa 125/810 Travel: vysoká cena vzhledem k motorce
Maxon Forcer 50: skůtr jsem zamítl.

První dojmy - Motorka se docela dost klepe. Líbí se mi, že má ukazatel zařazené rychlosti a ukazatel paliva. Posez je takovej jawáckej. Celkově je motorka taková nijaká, ale kupoval jsem ji jak náhradu za babettu, tak dobrý.

Motorku bych doporučil pro - Pro děti a mladistvé do 18let

Doplňky na motorce - Přední světlo z Jawa 350/638

Potřeboval jsem něco místo babetty, aby to zvládlo ujet 20km do práce. Chtěl jsem nízkou spotřebu a velký kola.
Ovladatelnost je dobrá, motorka je lehká, podvozek je takovej vlnivej, přední brzda je ucházející, zadní brzda je taková nefunkční, zdá se mi příliš malej buben na 18ky kola. Spotřeba je cca 2,5l, Poruchy jsem zatim nepocítil.
Koupil jsem ji v listopadu 2013, ani jsem ji nazazimovával vzhledem k charakteru letošní zimy, a do dnes mám najeto něco okolo 1000km.
Ideální přesunová rychlost je 70km/h, spolujezdec se vozit nedá, možná když bude mít řídič 50kg s spolujezdkyně 40kg tak by to šlo. Ideální terén je rovná silnice s kvalitním asfaltem bez zatáček.
Jediná úprava kterou jsem provedl, je výměna předního světla za světlo z Jawy 350/638. Svítí to trochu líp. Dál uvidim co bude...

Po dvou letech celkem spokojeného ježdění, jsem v srpnu 2015 moto prodal,
a to týpkovi co má cca 50kg, kterej bude vozit spolujezdkyni co má 40kg.