Dirtbike & Pitbike dirtbikes (2008)

Vlastník
Vloženo 24.3.2014
Aktualizováno 24.3.2014

Super stroj na takové to domácí šťourání

První dojmy - Že to bude zas hrozně moc práce.Komplet rozebrat,poshánět díly,poskládat a třeba se někdy i svézt

Motorku bych doporučil pro - pro sviště 10-12 let a pro ty co stárnou jen údajem v občance

Doplňky na motorce - štelovatelná páčka spojky,štelovatelnej centrál. tlumič,menší řetězové kolečko

Jedná se o Sohoo AGB29.Motor 125ccm.čtyřkvalt.
Několik dirtbiků už mi rukama prošlo a na základě zkušeností jsem vyhodnotil podvozek AGB29 jako nejrobustnější z pohledu konstrukce a nejstabilnější stavbou geometrie .Bohužel díky těmto vlastnostem je hmotnost motorky jaksi vyšší a poněkud se vytratila hravost kterou jsem znal z předchozího modelu Bemi 110.
Cestování-maximálně 3km na písák

Po složení z vozejku proběhla tradiční kompletní rozborka.Přední vidle se vyměnily komplet celé s tím že se vyráběly vymezovací kroužky do brýlí.Podvozek se přefutroval,sváry se zkontrolovaly rentgenovými brýlemi a celé se to stříklo do černé lesklé.V kolech se podotahovaly dráty.Plasty se umyly a polepily karbonovou folíí od větnamce.Blatníky jsou vyztuženy laminátem aby se hůř lámaly.Motor dostal novou pístní sadu,rozvoďák,ventily,simerinky,pružinky a pro dobrej pocit jsem si pohrál s frézkou v kanálech.Když se to zas všechno poskládalo objednal jsem pár rychlejších dílů-stavitelnou páčku spojky,molitanovej filtr,větší přední brzdový třmen,stavitelnej centrální tlumič a řetězovou sadu s převodem do síly.
Bohužel i přes zmiňované úpravy se dirt choval víc jak dospělá motorka než ďábelskej stroj kterej má furt přední kolo v luftě tak šel z domu.Mne nezbívá než zas přehrabat bazar,zdali se někde neválí úplně dojetej Bemi abych si z něj mohl vypiplat dráče.

uš
napsal 24.03.14 v 16:25

Minicrosu jsem už pár pojezdil(PW80,CRF150,KTM60) a nemůžu říct špatného slova.Ale nemám v úmyslu drandit motocrosovou trať a na to moje driftění po písáku mi číňan plně dostačuje.Když se náhodou něco vykaší což se mi ještě nestalo během užívání(opravuju jen po předchozích majitelích),tak to stojí pár kaček.Což se nedá říct o dílech na výše uvedené značky

GXR
GXR napsal 24.03.14 v 15:34

Dirt bike je podle me o nicem a vetsinou nekvalitni radsi kup minicross (napr.KTM 85) je o pisl vetsi ma 6 kvaltu a hravej je slabi slovo