Derbi Senda SM 50 (2003)

Vlastník Megbag
Vloženo 10.3.2014
Aktualizováno 6.3.2017

Klasická 50 ovšem velmi kvalitně udělaná. Je to neskutečnej držák a snad ani nejde normálním ježděním rozbít. Hold španělé umí dělat i super motorky pro mladistvé.

Motorka koupena od z Německa - Koupena od staršího Německého páru jejichž syn sní drbnul do stromu, naštěstí se synovi nic nestalo ale motorku už nechtěl ani vidět. Motorka tak nějak základně předvedena, přidáno pár náhradních dílů.

První dojmy - V celku vysoká koza na které je opravdu jen to nejnutnější. Poté co jsme ji s otcem uvedly znovu do provozu to byl v celku rozdíl oproti 50 skůtru. Tady zato člověk vzal a ona jela najednou jak střelená. Myslím si že jako první zkušenost je tahle motorka ůžasná a neměnil bych. Z počátku sme spolu trochu bojovali ale pak už se nechala vcelku ochotně védst a už první jízdu bylo jasné že spolu budeme vycházet moc dobře.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je jednoduše pro klučiny kterým za a) teprv zaschl řidičák na 50 a chtějí motorku s kterou se nebudou trápit ale jen bavit a za b) pro ty co chtějí okusit hodně lehké enduro za hodně málo peněz.

Doplňky na motorce - Upravený výfuk, osobní podpůrné vylepšení alá lepenka přes ulomený blinkr či tachometr

Motorka byla koupena z Německa za velmi malý pěníz bouraná a však o to dražší byla poté oprava :) Ze začátku jsem sní jezdil jen po zahradě a tam mě motorka příjemně překvapovala a obrovsky bavila, odpustí snad úplně jakkoukoliv chybu a spadnout zní už dá práci takže myslím že je to na naučení asi jeden z nejlepších strojů. Mimo zahradu jsem se prakticky dostal až teprv po dodělání řidičáku na 125 a to už se mi venku s 50 jezdit nechtělo ale i z těch pár výletů můžu říct že i když na silnice není, tak o to větší sranda sní bylo zdolávat všechny ty pole a polňačky no a i když jsem jí teď opět už nejméně 3/4 roku nevyvezl plánuji na ní zase začít jezdit abych se naučil správné základy rovnováhy a vše co člověk potřebuje k enduro a celkově bezpečnému ježdění. Jinak co se týče technické stránky věci tak moto je opravdu nezničitelné, startuje v -20 stupních i bez baterie a jediné co se na ní zatím podařilo rozbít jsou jen plasty nebo blinky a bohužel se uklepal tachometr, který je nešťastně uchycen pouzte pomocí plastového oka. Jinak úložný prostor 00 nic, co se týká spolujezdce tak žádný terno na sezení ale na přejezd mezi vesnicí bohatě stačí, servisovaná nebyla snad nikdy a motorově nebyl nikdy ani sebemenší záškyt. Prostě dokonalá motorka.