Derbi Senda SM 50 (2003)

Vlastník Machy07
Vloženo 17.4.2011
Aktualizováno 14.6.2011

Tady bych chtěl představit svůj projekt do kterého jsem dal dost peněz a práce.

Jedná se v základu o Derbi Sendu X-treme rok výroby 2003.
Koupil jsem jí v origo stavu a říkal jsem si že ten výkon je dostačující a po vzhledové stránce taky není špatná.
Odlítal jsem na ní párset kiláku a výkon mi přestával stačit a když napad sníh tak jsem se začal zajímat o tuning derbiny.
původně jsem jí chtěl poladit jen na vzhledu, ale když už jsem do toho spad tak jsem ji vyladil celou :D.
Je to vlastně závoďák.
Mám tam závodní válec 80cc od španělské firmy Kundo,dále laďák arrow ještě upravený pro dosažený max.výkonu ( Brutální zvuk ),racing karbec 21mm,open filtr,racing příruba.
Je tam daná nová řetězovka 14:53 se kterou je maximalka kolem 100-110km/h ale je tam hned s 15z kolečkem derbi lítá 130km/h ale není to taovej zátah takže jezdim se 14z a zvedám to vklidu na 3jku na zadek.
Dále jsou tam brzdový desky od bremba takže taky dost luxusní účinek.
Odhadovaný výkon se pohybuje 16-20 koní, oproti serii neuvěřitelný rozdíl, výkon je vyšší jak u zavřených 125tek.
Co se týče vzhledové stránky tak je derbina taky docela překopaná. Kompletně jsem jí odstrojil a protože se mi jako origo přestala líbit tak nastaly radikální úpravy.
Koupil jsem nová široká řidla,krytka brzdovky,blastry,zrcátko F1 style,novou masku Led-Visio,přední blatník Acerbis,kompletní nová sada plastů,mini led blinkry, a vzadu led světlo s integrovanými blinkry.
V současném stavu vypadá derbi přesně podle mých představ a jede fakt super.
Každý kopec litám 90km/h s origo válcem jsem lítal sotva 70km/h je to dost velkej nářez na to že je to papírově padina od 15let. Žádná 125tka ve 4t si neškrtne to zaručuji.
Tento stroj je skvělý na tuning, ale jen pro ty co mají dost peněz.
Mě osobně derbina i s koupí vyšla skoro na 60 000kč
Stála mě 29 0000kč a zainvestoval jsem 31 000kč docela dost peněz na to že je to 50tka ale tak mam jí do 18ti :D
Jediné co zbývá tak je očalounět sedlo a jiné víčko nádrže.

SMloveSM
SMloveSM napsal 11.05.18 v 23:32 10b.

PayazZ
PayazZ napsal 20.09.14 v 21:45

To zní jako masakr

x-denni-x
x-denni-x napsal 16.06.11 v 19:06

Evžen Lifon by sa ti rozpadol keby robíš niečo s motorom :D :D
...a Machy derbica parádna mohol by si mi poslať prosím stránku skade máš sadu plastov ďakujem.

-Evžen-
-Evžen- napsal 21.04.11 v 12:24

pěkná ale jak píšeš že "Žádná 125tka ve 4t si neškrtne to zaručuji."S tím nesouhlasím...já do toho narvat tolik peněz co ty tak se na mě díváš jen zezadu ale jinak fakt paráda

Machy07
Machy07 napsal 19.04.11 v 16:23

Díky :) jo líta fakt parádně :) Mě se ta maska líbí :P hlavně ty ledky na ní když svítí tak je to luxus.