Suzuki SV 650S (2003)

Vlastník erd
Vloženo 28.2.2014
Aktualizováno 28.2.2014

Po třiapůli perfektní motorka do začátku. Pokud to má člověk v hlavě v pořádku tak bych ji klidně doporučil i po čerstvém řidičáku.

První dojmy - První podřazení byl šok, oproti GS500 v autoškole byl rozdíl v kompresi markantní. Jelikož prodejce na moto nejezdil a nedokázal před jízdou ani nafouknout pneu tak jsem v zatáčce vůbec nejistil jistě. Chování moto ovšem dostalo jiné obrysy po návštěvě čerpací stanice a doplnění dvou atmosfér.

Prvních 1000 km jsem se se strojem seznamoval a zvykal si na příděl výkonu a adrenalinu. Po této době už samozřejmě zmizela nejistota u podřazování a člověk to tam klidně šupnul i při 5-6 tis. hold to není čtyřválec, ke kterému si z tohoto hlediska můžete dovolit o hodně víc. Výhoda SV je podle mě především v tom, že většina vaší váhy je nad předním kolem a tím máte nad strojem perfektní kontolu a do zatáček jde velice snadno.
Co se týče brzd, tak má podle mých zkušeností velký vliv volba brzdových destiček. SVčko jsem druhou sezónu zavezl do servisu na ventily, seřízení karbeců nechat si doutáhnout krk a další drobnosti. Druhý den mě volá rozzlobený mechanik, že na křižovatce málem vletěl pod auto. Bylo to způsobeno tím, že na motu byli zřejmě závodní desky a ty než se zahřejí tak moc nebrzdí. Já jelikož jsem se na motu učil tak jsem se slabšími brzdami počítal. Po výměně desek za ty od pánů z bremba, to byla trošku jiná káva.
Za dva a půl roku jsem na moto nalítal asi 10000 km, přičemž ke konci jsem otáčky držel mezi 6- 8 tis. a začal jsem se porozhlížet po litru.