Honda XL 600V Transalp (1998)

Vlastník Ilinoa
Vloženo 8.2.2014
Aktualizováno 18.5.2016

Transalpík: krásná a spolehlivá motorka (soudím s recenzí těch, co jí mají nebo měli).

Yamaha XT 600 E: důvod neuveden
Honda NX 650 Dominator: důvod neuveden
BMW F 650: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy až na pár chybiček (které se vždy u nově koupené použité motorky najdou), byly skvělé - dobře ovladatelná, příjemný posed, hladké rozjezdy. Je trochu težší, ale to se při jízdě ztratí a na místě vychytá :o) I když ,,skutečné" dojmy přijdou až po první delší jízdě. Prostě moje první mašina! :o)

Motorku bych doporučil pro - Transalp je prý vhodná motorka na učení...Tak uvidíme :o) Ale pravda je, že ji určitě doporučuji pro vyšší postavy :o)

Doplňky na motorce - Motorečka má padáky a top case.

Transalp se mi líbí, co se stylu a vzhledu motorky týče, už asi 5 let. Jako první motorkou si ho totiž koupil můj přítel. Byl úplně první motorka, na které jsem kdy jela (jako řidič) a měla jsem z něj moc krásný pocit :o)))

Řekla bych, že u této motorky jsem vsadila na jistotu. Když jsem si vybírala, jakou mašinu koupím, začala jsem u Transalpa, šla k Dominatorovi, přes XTéčko a F650 až zpátky zase k Transalpovi :o) Samozřejmě mi s výběrem pomáhal přítel a kamarádi, kteří už mají dost najetých km.

Jediné, co mě zlobí, je hlavní stojan. Není umístěn přímo uprostřed a i když na něm stojím celou vahou, ne a ne ho na hlavák postavit - musím ještě posilovat (zajímavé je, že BMW R1100GS na hlavák dám v pohodě :o)). Ale dolů z hlaváku ji dám :o)

Už aby bylo teplo, nemůžu se dočkat, jak poprvé vyrazím na Transalpíkovi :o)

Po něco více cestách (i když jsem doufala, že budu mít najeto už mnohem víc ) musím říct, že Alp mi dokonale přirostl k srdci. Je pravda, že sice ještě stále občas zápasím s jeho váhou (stálo to dva pády), ale jinak je super. Na hlavák ho asi nikdy nedám, ale bočák to vždy jistí Je to spolehlivá motorka, pohodlná, hodná - jsem s ním mega spokojená. I když občas bych chtěla o kapánek koní víc... Ale nevyměním, je prostě můj

Whisky
Whisky napsal 10.08.16 v 08:00 10b.

Mám dvojče :)
Hodně krásných zážitků s touto super mašinou :)

owenovic
owenovic napsal 14.07.16 v 12:33 10b.

Pěkná mašinka. A spokojenost určitě taky.

Junior88
Junior88 napsal 08.06.16 v 18:32 10b.

NÁDHERA

Ilinoa
Ilinoa napsal 18.11.15 v 17:20

U720: Jj, od GIVI Díky za velmi pěkné hodnocení

U720
U720 napsal 10.10.15 v 23:36 10b.

Nemám slov,prostě nádhera.Chci se jen zeptat,to plexi je od GIVI?Dávám plný počet!!!