Honda XL 600V Transalp (1988)

Vlastník Slavohs
Vloženo 5.12.2019
Aktualizováno 30.6.2020

Taková prabába adventur ... Žádná leštěnka. Mechanicky zatím dobrý.

První dojmy - Noo... ještě o ní toho z vlastní zkušenosti moc nevím. Líbí se mi jak design..., líbí se mi i jednoduchost konstrukce. Zatím nejezdím, jen přejíždím pár metrů mezi garážemi. Napřed udělám opravy, běžný servis a pak příprava na přihlášení.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je rozhodně pro pohodové řidiče, je nezáludná příjemná a nenáročná. Zvládne lehký terén (vyzkoušeno lom Homolák), ježdění po městě (Praha), cestování po silnicích i dálnicích. Najednou za den 650km, silnice mix a v pohodě (až na zadek). S vysokým plexi je i dálnice cca kolem 110-130 dlouhodobě v pohodě. Spotřeba dle stylu a profilu průměr 5,5 l. Jízda v noci s origo svëtlometem je bez problému ale xenon ani LED to teda není. Kdo nechce po motorce extrémní výkony, ale jednoduchost, spolehlivost a dlouhý servisní interval, bude spokojený.

Vše už asi bylo k TA napsáno stokrát. 80' a 90' bylo fajn období.

Zkušenosti mám zatím spíše s rozebíráním. Fakt se mi líbí, jak je logicky poskládaná, ...dobrý přístup. Na materiálu a zpracování jde vidět, proč tyhle stroje stále fungují.
Zatím uděláno: olej v motoru, filtry, svíce, namazání a dopnuti řetězu, přetěsnění víka hlavy, kontrola výpletu, kapaliny, šavle - nové prachovky a olej, natření orezlých míst, oprava plastů a nechal jsem si zavařit výfuk.
Přihlášení jsem nechal na jaro, čekám ještě na potvrzení od Hondy ohledně zatížení náprav.
Poslední duben a dovozová STK za mnou. Brzy budu jezdit legálně )). Nemůžu se dočkat až mi přidělí noty... trošku si dávají na čas...na tom úřadě (. Alespoň jsem mohl odstranit malou závadu... začalo téct gufero na jedné šavli.
Tak mám RZ... a...venku padají srač.., že v autě nevidím ani na svoje stěrače, takže pro dnešek první lego jízdu ruším.
Květen a červen konečně jezdím. Hned mi přestal fungovat tachometr, takže náhon nebo šnek. Uvidím. Jede to na mě až až. Sedím na motorce po 30 letech, takže stačí. Není to špatný.
Podvozek je na české silnice pohodlný...motor jde hezky, žádné pazvuky či klepání.
Spotřeba oleje cca 0,5 litrů na 1000km jízdy včetně dálnice a rychlých silnic. Spotřeba kolem 5,5/100. Nejvíc za den najeto cca 650km, taková projížďka po ČR.. celkové najeto cca 3000km.
Myslel jsem, že se po létech vrátím k pohodové jízdě krajinou. K rybníku, políčko, louka...nooo problém je, že mi nedošlo jak moc je jiná krajina teď oproti před rokem 89. Samý zákaz, ohradník, plot... Navíc už se taky necítím úplně nesmrtelně jako kdysi.
Trošku mě zklamal cestovní komfort při vyšších rychlostech. Jedná se mi hlavně o hluk větru i když částečně za to může helma...Zjišťují, že mám dnes jiné priority, než jsou pole a bahno. Navíc už mě nebaví šťourání v motorce a nemám na to ani čas ani misto. Jsem už asi S T A R E J a takhle se to projevuje.
Takže alpík půjde do světa, potřebuju něco víc cestovního...cena bude tak 24 tis. Má najeto cca 78000km. Dovoz z D.

Zkouším ještě vyšší turistické plexi koupené od firmy Moto66. Pasuje bez úprav a oproti sérii je fakt velké, vyzkouším a uvidím.
Takže plexi funguje ale i tak foukalo. Sice méně a jinam ale stále. Až deflektor umístěný na horní hranu plexi upravil proudící vzduch úplně mimo.
Teď si užívám krásného "ticha". Plusem je, že mužů jezdit s otevřeným hledím a žádnou mouchou nedostanu.
Negativní na tom tichu je to, že teď slyším všechny mechanický ruchy a zvuky. Mám teď ale rozhodně z delší cesty vyšší rychlosti dobrý pocit, protože mě už nebolí uši a nehučí v kebuli.

Milan1963
Milan1963 napsal 16.05.20 v 17:50 10b.

Dobrý a povedený stroj.

dr771
dr771 napsal 14.05.20 v 15:53 9b.

dobra volba

Slavohs
Slavohs napsal 13.04.20 v 22:38

Díky, snad ano. Nejsem moc na to umývání, leštění a tak ale jinak dostane to nej ...

Radus88
Radus88 napsal 13.04.20 v 10:14 10b.

Krásný stroj trošku péče a bude jezdit pořád;)

Herejk
Herejk napsal 09.12.19 v 21:26 10b.