Ducati 748 (2001)

Vlastník pavel.88
Vloženo 31.1.2014
Aktualizováno 24.6.2015

Zase zpátky u Ducati, srdci neporučíš.

První dojmy - Je to srdcovka. Nejkrásnější křivky, které kdy z Boloňské továrny vyjely. Vždycky se mi líbily, chtěl jsem jednu mít. A teď se mi to splnilo. Člověk na ní nemusí ani jezdit a vydržel by se na ni dívat celý den. Je to prostě kus železa, bez el. pomocníků, bez všelijakých kontrol trakce, zkrátka surový tvrdý sport.

Není většího adrenalinu, než si koupit Duknu s nejasným původem, postupně jí rozebírat a následně dávat dohromady a čekat, co na vás vykoukne za nepříjemnost. Musím ale říct, že jsem to čekal horší. Zaklépano na dřevo, ta motorka možná i pojede. I když to nemá být její hlavní účel. Dostal jsem se do fáze, kdy se raději kochám nad koncepcí motorky, úrovní zpracování a detaily. Pro mě je to plnění si snu - vlastníma rukama se podílet na znovuzrození legendárního motocyklu, který ve své době neměl v určitých směrech konkurenci. Zasvěcení mi dají zapravdu, že řada 748/916, následně 748/996 a kus ze všech kusů nejdokonaleší- 998, byly a JSOU naprosto jedinečné stroje.

No a teď stručněji:
Ne, nedá se na tom normálně jezdit.
Ne, netrhá to asfalt a nežere děti.
Ano, nandá ti to kdekoliv každá šestka.
Ano, jsem do Ducati blázen a je mi jedno, že to nechápeš.

Rok 2014:
motor z rámu ven - velký servis
nová řetězovka, olej, pneu, vidle, destičky, nová spojka komplet
smontováno, nastartováno - ŽIJE! :)

a pak hurá na kurz motoškoly k Sršňovi.. byla to pecka, všem vřele doporučuju.

rok 2015 a smělé plány:
chtěl bych jí dopřát rudý kabát a monoposto sedačku, ale asi budu muset do konce roku žrát kořínky a pustit k vodě svojí starou

Frennky
Frennky napsal 24.04.15 v 14:25 10b.

Tak to má být
(Pozdravuje Kačka od Ondry )

Marty93
Marty93 napsal 28.04.14 v 22:01

Jože, jsi odvážnej. Na tohle bych neměl odvahu, znalosti a asi ani moje neptrpělivost převyšuje nadšení Ale mít pak takovouto motorku, která ti defakto prošla rukama je něco No kéž se ti zdaří

brzda80
brzda80 napsal 07.02.14 v 08:03 10b.

Přilbu dolů a hodně štěstí při opravě. Ať ti zbudou peníze na ježdění. 10 bodů za koule do toho jít.

123ps
123ps napsal 02.02.14 v 10:43 10b.

No, předchozí majitel musel být pořádnej wocas, soudě podle toho, co se nachází pod kapotama Přeju hodně štěstí a ať tě nadšení neopouští, moc ti fandím a snad tě trochu podpořím při tvé započaté práci desítkou

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 01.02.14 v 15:15 10b.

Držím palce ať ji oživíš , 748 je pro mě BEST