Ducati 748 (2001)

Vlastník Krakatau
Vloženo 19.2.2010
Aktualizováno 27.8.2015

(aktualizácia 8/2015)
Tak konečne som sa dostal k mojej vysnívanej, ktorá sa mi zatiaľ úspešne vyhýbala. Ducati 748 S, aj keď trochu poskladaná, ale až na karbónový zadný blatníček a dva karbónové kanóny od Termignoni je to sériovka z roku 2001 -

První dojmy - Keďže som si ju viezol domov 18. februára (února) 2010, vonku bol sneh a hmla, tak prvé dojmy boli skôr o tom, ako nerozbiť motorku cestou domov. Prvýkrát "vziať za plyn" sa dalo až v tuneli, kde sa krásne rozliehal zvuk termixov :-) Zvykať sme si na seba začali až neskôr, keď sa oteplilo :-)

Motorku bych doporučil pro - určite pre niekoho, kto nevyhľadáva najnovšie technológie a japonské superšporty mu prídu príliš sterilné :-) ...a nevadí mu hrkot suchej spojky :-D

Doplňky na motorce - výfukový komplet od Termignoni, vrátane čipu a vzduchového filtra

Ešte sme spolu okrem cesty od bývalého majiteľa domov nič nezažili (hoci tá cesta stála za všetky drobné), takže písať sem nejaké poznatky je ešte priskoro, ale verím, že keď sa oteplí, tak sa začneme dôkladnejšie spoznávať Ale čo sa týka dizajnu a zvuku, tak to sa opísať nedá, to treba jedine zažiť Postupne začínam zisťovať ročníkový pôvod dielov vyskytujúcich sa na nej, no nech je ako chce, je poskladaná dobre, všetko ako má byť, tak ďalej neriešim, mám to, po čom som túžil a verím, že nám to spolu dlho vydrží (nakoniec som zistil, že motorka bola evidentne preskladaná po búračke do "mladšieho" rámu, preto ten "papierový" ročník 2001 )

3/2010: tak máme za sebou prvých pár kilometrov a aj preventívnu výmenu rozvodov, ktorá ako som sa dozvedel po rozobratí, prišla v pravý čas. Cestou zo servisu sa prejavila aj prvá závada, ktorá ale nebola vinou motorky, ale skôr nedbalej práce človeka, ktorý ju (pravdepodobne po búračke) skladal. Hlavný kábel od alternátora nebol zaizolovaný a ani správne umiestnený, opieral sa o motor, čím sa prepálil a namiesto dobíjania baterky púšťal prúd len tak do kostry. Alternátor našťastie neutrpel. V servise to poriešili, kábel vymenili a aj všetky ostatné dali na pôvodné miesto, tak verím, že bezstarostnej sezóne už nič nestojí v ceste...(aj tu sme neskôr pri náhodnej kontrole zistili, že v maďarskom servise si vypýtali peniaze za prácu, ktorú nespravili a sťažovať sa nebolo kde, pretože v čase zistenia už daný servis neexistoval. Preto som po zistení išiel do servisu Ducati Bratislava, kde mi výmenu spravili za lepšiu cenu a aj reálne vymenili veci za nové)

4/2010: konečne sa oteplilo a vyjasnilo, tak máme nové fotky

9/2011: druhá sezóna skoro za nami bez najmenších problémov, boli sme spolu skúsiť už aj okruh a celkom sa nám tam zapáčilo

4/2012: tak po dvoch rokoch a 15000km sa naše cesty rozišli (do garáže sa neskôr nasťahoval Monster 796 ABS, ktorý je už ale tiež preč) ...

8/2015: ... doteraz mi veľmi chýba, tak snáď sa raz ku mne do garáže "Sette quarantotto" vráti

DejvGSR
DejvGSR napsal 17.03.17 v 17:53 10b.

Krásná červená Ducatka, krásný zvuk a krásné emoce. Neb taky v duši a na srdci, ale i pod zadkem jednu vozím musím jednoznačně za 10.

GixxerPP
GixxerPP napsal 02.05.16 v 10:31 10b.

Paráda!

Taliján
Taliján napsal 21.03.16 v 21:42

Moc pěkná. Až objevim nějakou zachovalou 916/748, tak si ji asi taky poridim. Je to krasna ikona. At to jezdi
10b

Ferys