Ducati 748 (2001)

Vlastník Mára95
Vloženo 11.1.2018
Aktualizováno 14.1.2018

Co bych k ní řekl... i když je to už starší dáma, tak se za ní stále každý ohlídne a s výfuky Termignoni má nádherný dunivý zvuk, a o úplný orgasmus se postará suchá spojka :)

První dojmy - Moje první dojmy byly takový, že jsem do motorky musel před tím než jsem na ní vyjel nasypat ještě pár tisíc, abych měl jistotu, hlavně když 4 roky stála a čekala, než si udělám maturitu... první jízda byla taková... no... po 15 letech ježdění na krosce jsme si moc nerozuměly, ale další jízda byla už lepší a s každým dalším výjezdem se to lepšilo :) ale Ducati je pro mě srdeční záležitost a proto se pokaždé vracím s ''rohlíkem'' na tváři :)

Doplňky na motorce - Žádné, motorka je krásná i bez nich. Pouze otevřená spojka a komplet výfuky Termignioni.

No budu se řídit tady podle nápovědy a pokusím se odpovědět na všechny položky..

1. Proč jsem si vybral tento stroj? - stroj jsem si přímo nevybíral, protože otec měl 3 Ducati, tak mi slíbil, že když udělám maturitu, tak ji dostanu. A tím že jsem milovník značky Ducati, tak to byla nabídka, která se nedá odmítnout :D :)

2. Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? - něco málo už najeto mám a jsem naprosto spokojený s průběhem motoru, který má 71 kW, k tomu mám komplet výfuky Termignioni, takže i zvuk doprovázený ''cinkáním'' suché spojky je prostě úžasný. Výkon se dá krásně regulovat, jde hezky po plynu a není to žádný vztekloun. V 8 tis. ot/min dostane motorka druhý dech, kdy vystřelí jak raketa a jen sázíte kvalty, ale do té doby je motorka klidná jak beránek. Brzdy Brembo jsou neskutečně ostré a přitom se dají krásně dávkovat, aby se nezablokovalo kolo. Hlavně ty brzdy vůbec nevadnou a to je důležité. Podvozek..no.. co chcete, když naše silnice vypadají tak jak vypadají. Ale jinak motorka jde krásně sama do zatáčky, na což jsem si nějaký ten kilometr nemohl zvyknout, protože na krosce či enduru tohle prostě nebylo, vždy jsem si řídil motorku sám. Tady je to přesně naopak, protože tady se trošku nakloníte do zatáčky a najednou se zdá, že se zavírají řidítka, s čím jsem se ze začátku trošku pral, ale pak jsem zjistil, že ta motorka prostě chce do té zatáčky a vy jí to musíte dovolit, takže stačí jen povolit držení řidítek (neprat se s nimi) a pustit se s motorkou do zatáčky a ona si to krásně vykrouží ''sama''. Tlumiče jsou dobré, ale ještě se peru s nastavením, protože taťka byl těžší a mě to prostě moc nesedí, takže až to přivedu k dokonalosti, tak to bude super. Se spolujezdcem jsem ještě neměl tu čest jet, takže to tady nemohu popsat. Úložný prostor na supersportu? Něco malinko pod sedlem, toť vše. Spotřeba se pohybuje od stylu jízdy.. když jsem jel normálně, tak spotřeba byla cca 5l/100, ovšem když jí dáváte za uši, tak si ''sosne'' i 10l/100. Servis až na rozvodové řemeny a ventily, kdy se obojí musí dělat cca po 8 tis. km a nebo dvou letech, tak zatím žádný nebyl, protože není žádný větší potřeba. Jen taková ta klasika, řetěz, olej a další.

3. Dá se s moto i dobře cestovat? - na to, že mám 190 cm a ta motorka je pro o 100 cm menší lidi, tak nemám problém ani se zápěstím nebo zadkem.. :D Během jednoho dne jsem najel cca 400 km a neměl jsem problém.

s4r
s4r napsal 15.01.18 v 20:39 9b.

Jojo, to se hned k té maturitě jde jinak...

Krakatau
Krakatau napsal 15.01.18 v 07:13 10b.

Najkrajšia motorka na svete! Nech slúži!

DejvGSR
DejvGSR napsal 11.01.18 v 17:50 10b.

Krásná Ducati. Také bych odmaturoval, s takovouhle motivací ani neuvažuji jinak. Jinak máš prima tátu. Přeji krásné adrenalinové km bez nehod.

fsmoula
fsmoula napsal 11.01.18 v 17:08 10b.

Nádhera parádní volba🖒🖒 za 10b.

vopák
vopák napsal 11.01.18 v 15:10 10b.

Krásná ducati..tomu řikám motivace odmaturovat at' šlape.