Yamaha Majesty 250 (2000)

Vlastník VlastikH
Vloženo 31.1.2014
Aktualizováno 31.1.2014

Nakonec rozhodly zdravotní důvody a musel jsem motorku opustit,tak jsem přesedlal na skůtra.Tam nohy vpodstatě nepotřebuju.

První dojmy - První dojem byl dobrej,pohodlí,stabilita a sympatický výkon na to,že je to dvěpade,tak slušný.Jen jsem zjistil,že si musím dávat pozor na vítr a koleje na silnici.

Motorku bych doporučil pro - Je to dost dobrej skůtr,trochu větší,jak tak sleduju najdou se v něm takový fotři jako jsem já.

Doplňky na motorce - Kufr 48l,otáčkoměr,Dal jsem trochu silnější těsnění pod válec,takže jsem ji trošku snížil kompresi,tudíš trošku výkon,ale tím posadím max.krouťák níž a motor jde kulatěji.Maximální rychlost to nezmění(ostatně ji nevyužívám) jen je reakce motoru pružnější.

Koupil jsem Majdu před koncem sezóny,ale stihnul jsem na ní nalítat pře 1500 km.Alespoň se ukázaly mouchy.Musel jsem nechat přelisovat klikovku,protože předchozí majitel ji nechal udělat výbrus,takže to klika nějak nezvládla.Když už jsem byl v té monteřině,tak jsem dal novej variátor.Pasuje tam ze čtyřkolky Linhai 300.Je to okopírovaná Yamaha.Má jednu velkou výhodu,stojí 1650 kč.Dokonce firma Linhai dělá docela věrnou kopii Yamahy 250 model do 99.Jen tam dávají dost těžký válečky(asi mají silnější kontrastní pružinu) Teď už je to šepot,tak uvidíme co mi o další sezoně poví.Teď okolo Majdy chodím jak mlsnej pes.Sice zkušební jízda proběhla a dobrý,ale na jaře to bude určitě lepší.Docela si mně Majda koupila,je na ní dobré svezení,rád jezdím delší cesty (na courání okolo komína a na nákupy mám Rhona) Většinou jezdím solo,takže dvě pade v pohodě stačí.Oceňuju spotřebu,chodila za 3,3 uvidíme teď po repasi.Ze začátku jsem měl drobný problém kam s nohama,klasickej posez na Majdě připomíná posez na záchodě,tak jsem se naučil posez á-la choper a to je ono,stoprocentně pohodlný.Co hodně oceňuju je stabilita,když na křižovatce nestojím dlouho tak vůbec nemusím dát nohy na zem,vydržím na ní dost dlouho stát na místě,bude to asi nízkým těžištěm,za což mohou malinký kola a ty jsou zase problém na rozbitých silnicích.Tam se musí opravdu zvolna.Jak my technici říkame,neexistuje ideál,vždycky je něco za něco.

OlafCZ
OlafCZ napsal 29.01.15 v 10:58 10b.

BPetr67
BPetr67 napsal 04.02.14 v 08:48 10b.

Vítej mezi námi Pěkný stroj.mám ho taky a velká spokojenost,tak atˇ to jezdí
Jooo,jinak zavítej na stránky www.majestyclub.cz

Jurap
Jurap napsal 03.02.14 v 21:41 1b.

Ať ti vydrží ta pohoda kterou ti Majda poskytuje, taky mám 250 ale Hondu.