Yamaha Majesty 250 (1996)

Vlastník Luky07
Vloženo 3.4.2014
Aktualizováno 13.12.2015

Dojíždění do práce, občasné výlety i delší a ve dvou zdolává slusně, není brzdou provozu, jen po horší silnici je to krapet problém:/ r.v.96

Motorka koupena od soukromé osoby - Údajně se na tom důchodce bál jezdit, proto ji poslal dále.

První dojmy - koupeno 2012, svezení příjemné, na 250tku je tam sto jedna dvě, krásně ovladatelná, předjíždění v jednom není žádný problém(ve dvou by se to dalo srovnat s fabií htp). Zvyká se na ní po pár km. Jen dokud se nenajede na děravou silnici, to mi úsměv hned zmizel, kopanec, až se na sedačce o kousek posunu není nic divného.

Motorku bych doporučil pro - osobám do 180cm do práce, nákupy, občasné výlety i ve dvou

Doplňky na motorce - Motor z modelu 2000 včetně zadního kotouče, zapsáno v TP nejspíš od dovozce

Důvod koupě skůtru bylo dojíždění do práce a menší cestování za rozumnější spořebu než je přesun autem a nebýt u toho brzdou provozu. Mám 181cm a něco přes 90kg, proto malou motorku 125 nebo 250 jsem nechtěl a větší, starší pětistovky jsou se spotřebou min o 2litry výš, proto skutr. Řidičák na větší moto čerstvý, kdysi jsem jen lítal na pincku a ČZ175 alá enduro a chvilku měl čínskou 4-kolku 250ku, srandy kupa, ale na silnice to není a o spolehlivosti nemluvě.

Po přečtění různých diskuzí a zkušeností jsem se rozhodl pro Majesty 250 případně Burgman 400. Čerstvý inzerát Majesty hned z okolí ve slušném stavu rozhodl. Mé požadavky plní parádně a veškeré informace, co jsem se předem dočetl mohu jen potvrdit. Startuje na drc i v zime, spotřeba 3-3,6l/100km, do 100 zrychluje slušně, do 130 obstojně(po i proti větru), na předjíždění stačí. Olej měním po 3tis. a nedolévám, jen klesne na rysce. Cestovní rychlost 90-110 ve dvou absolutně bez problémů, sedačka ohromná o přítelkyni ani nevím:D Samozřejmě na motoru, ovladatelnosti a brzdách to cítit je dost, ale nic hrozného, přítelkyně je drobeček. Pod sedačku se vejde přilba a kolem par drobnosti, pod řídítka malinko ohnutá dvoulitrovka a deka, do kastliku pod nohy autolekarnička s nářadím:) Co mi vadí je hopsání po nekvalitních silnicích, není to enduro, malé mínus nízké origo plexy, foukání na kotníky a při otáčení-plném rejdu si řídítkama škrtám o koleno.

První problém co jsem měl bylo dobíjení, odešlo relé. Koupil jsem čínské, to po 200km shořelo, škoda, že není nakopávačka, ani nejde roztlačit, ale to by v tomto případě stejně nepomohlo. Pořídil jsem, na fórech vychvalované, relé od Igniteku. Oproti originálu je to minimálně jednou tak větší těleso, nemá šanci se přehřívat. Naštěstí se vejde na místo původního s drobnou úpravou uchycení. Od té doby dobíjí vzorově.

Druhou sezónu opraveno pár lehce polámaných plastů a komplet nalakováno, přečalouněna prasklá sedačka s odstraněním „přední“ opěrky, aby se dalo sednout o něco dále cca o 7cm, naboso mám skoro natažené nohy. O 3cm zvednutá řídítka, už jimi neškrtám o kolena. S výměnou zadní pneu se zlepšily jízdní vlastnosti, také to méně hopsá po nerovnostech.

Třetí sezóna, Majesty má celkem nalítáno 47 000km z toho mnou 9tisíc. Výměna přední pneu, testuji dvousměsku- i za deště slušně sedí. Mimochodem jízda za prudkého deště je možná, jen trochu mokré ramena, ruce a rozkrok(voda stéká z helmy přímo na..). Max. nájezd za den necelých 500km, po příjezdu se mi domu ještě nechtělo, rozlámaný nejsem..

4. sezóna(2014), skůtr stále lítá, má něco přes 50 000 provedená výměna řemenu-kevlar, válečků a kontrastní pružiny, na zadek jsem dal širší pneu 140 70 12, vejde se bez problémů, při cestovní rychlosti mám nižší otáčky, max. se o kousek zvedla. Původní pneu, měkká směs M+S, vydržela 6tis. Přidělán kufr a s přítelkyní jsme podnikli první cestu s plnou polní Choceň-České Švýcarsko přes vrchol Ještědu, kousek Němec a zpět(cca600km), žádný problém dálnice trvale 110-120 i předjíždět se kupodivu dá, na pohodovou jízdu naprosto dostačující. Skůtr mě nepřestává udivovat, slouží opravdu parádně a snad ještě bude.

(2015) Stále parádně jezdí, ale do práce ho již nevyužívám a z důvodu častější jízdy po silnicích horší kvality jsem skůtřík musel, se slzou v oku, prodat. Snad bude dobře sloužit i novému majiteli;)

Luky07
Luky07 napsal 11.05.15 v 07:55

Ahoj, jojo, pokud hledáš vyloženě skutr, tak můžu potvrdit, že recenze nelžou(ostatně asi jakýkoli stroj mímo čínského bude dobrý) . Také záleží kolik máte na výšku, pro vysoké osoby Majesty moc není, kolega má třeba Malaguti Madison, příjde mi, že vysoký člověk se na něj líp poskládá(nad těch 180cm). Projet se a podle co líp sedne, opravdu na každém je uplně jiný posez. Jen kde plánuješ jezdit, malá kolečka na horší silnice jsou znát.

josefg
josefg napsal 05.03.15 v 11:59

Ahoj taky mám v plánu si koupit tohoto skútra,recenze mě přesvědčují,tak hodím řeč s manželkou ta by prý jezdila se mnou přeji ti hodně štastných km