Loncin XM 125 (2011)

Vlastník tomasekbrabec
Vloženo 9.1.2014
Aktualizováno 9.1.2014

Je to pěkná motorka za slušný prachy.

První dojmy - Motorka je lehká a pěkně ovladatelná. Je vidět že je to Čína, materiály nic moc, ale cena odpovídá kvalitě. Na dva roky jako první motorka je to pěkný.

Motorku bych doporučil pro - jako první motorku, pro začínající motorkáře

Motorku mám už dva roky a jsem s ní spokojen. Uvažoval jsem jestli koupit straší nebo novou motorku, když jsem ale našel Loncina s cenovkou 30 tisíc neváhal jsem.
Bylo mi jasný, že po dvou letech si budu chtít koupit silnější motorku, tudíž na teto budu jezdit intenzivně jenom dva roky a s dvouletou zárukou nebudu muset nic opravovat.

Kvalita materiálů je sice špatná, ale není to nic vážného, pokud se s motorkou slušně zachází tak to vydrží. Měnil jsem zatím jenom řetěz, protože ten se hodně rychle vytahal. Jinak motorka jezdí pěkně, v prudších pomalejších zatáčkách drží moc pěkně, ale v zatáčkách, které se projíždějí nad 70 Km/h je cítit že se rám už trošku kroutí, ale není to nic závažného, teda aspoň při mé váze 65Kg u těžšího jezdce by se to asi kroutilo víc.
Na motorce jsem už projel Bílé Karpaty, Beskydy, kousek Rakouska a skoro celé Slovensko + jsem jezdil 60Km do školy a motorka neměla zatím žádnou opravu pouze pravidelnou údržbu, takže taková ty bláboly jako: " čínu ne, to se ti hnedka rozsype" nejsou pravdivý.
Není to sice žádnej cesťák, ale jel jsem na ni 1000 km za tři dny a vydržet se to dalo, posez je pěkně vzpřímený a sedlo příjemně měkké a tvarované. Sedlo spolujezdce je na tom už o něco hůř. :D
Maximální rychlost je necelých 120 ale cestovní rychlost se pohybuje někde kolem 80-90Km/h

KLADY: cenová dostupnost, ostré brzdy, spolehlivý motor, příjemný posez
ZÁPORY:horší materiály, špatné víčko na nádrž, levný řetěz, k mazničkám na zadní kyvku se nedá pořádně dostat

tomasekbrabec
tomasekbrabec napsal 25.08.15 v 23:00

Maznička je na pěkně debilním místě, taky jsem se pokoušel o namazání, ale bohužel vysokou školu v Číně jsem nestudoval a tak jsem se na to po pár pokusech vysral a už mám najeto 10tisíc bez mazání a zatím v pohodě.

noves
noves napsal 26.01.15 v 21:59

a bych se dostal k mazničce na straně řetězovky chce to vysoukou školu v číně :D jinak musím zaklepat jsem spokojen zatím sem měnil svíčku která s emi zaneska krabonem protože to až moc šetřím :D

mezada
mezada napsal 01.08.14 v 10:38

zdravím, chtěl bych se zeptat jestli neznáte nějakou stránku s náhradníma dílama na tuhle motorku konkrétně scháním řetězovou sadu děkuji Mezík.

Fori
Fori napsal 10.01.14 v 18:25 10b.

Pěkná hodně kilometrů a ať se ti nerosype

Saxn
Saxn napsal 09.01.14 v 21:26