TGB X-Motion 300 (2012)

Vlastník Lovo61
Vloženo 10.12.2013
Aktualizováno 10.12.2013

Skůtr střední velikosti,vhodný i na delší cesty,není problém jet trvale 110-120 km/h.
Slušná spotřeba,velký podsedlový prostor.

Motorka koupena od FIRMA:Outdoor Liberec (Liberec VI - Roch - Velmi dobrý přístup prodávajícího,max.spokojenost

Yamaha X-max 250: cena
Honda PCX 150: je malá,vhodná spíš do města

První dojmy - Je to můj první skůtr,proti mé bývalé MG Nevada (musel jsem se s ní rozloučit se zdravotních důvodů-ale nevydržel jsem bez 2kol) nižší těžiště-lepší manévrování pří zajíždění do garáže.Rozjezdy na křižovatkách super,horší stabilita díky menším kolům.

Motorku bych doporučil pro - Vhodný skůtr na dojíždění do práce i delší vyjížďky.Moje nejdelší cesta cca 200km bez únavy a bolesti zad.

Doplňky na motorce - Drobnosti-držák navigace,LED osvětlení RZ,odstranění bočních odrazek+úprava blatníku,osvětlení kufru,úprava PCV,odstranění restrikce sání vzduchu do Air boxu

Bude následovat: vyhřívané gripy,alarm(dálkový start chci využít na otvírání kufru)
laďák ixil-už je v garáži(orig.výfuk je hrůza a děs).zřejmě také vyhodím celý systém aisv

Moc skušeností nemám, neboť po 1 měsíci od koupě a ujetí cca 1300km mě nedal přednost plechovkář,a tím letošní sezóna skončila.Nastaly neskutečné problémy s ČP takže oprava trvala 3 měsíce.
Do bouračky žádný problém.
Tady odbočím: když vidím v létě skůtristy a i některé blázny na mnohem silnějších strojích jak jezdí jen v tričku a kraťasech tak je mi špatně.Já jezdím vždy v motorkářských hadrech a když jsem viděl co z nich zbylo na silnici,při představě že by to bylo maso a kůže...
Teď v zimě přemýšlím co vylepšit.Něco menšího jsem už zrealizoval(viz níže),něco čeká...

Rys
Rys napsal 11.01.14 v 17:10 10b.

Dobrá volba ,přeji hodně spokojených km a už žádný karamboly ,taky vím,že to potom bolí . Ten laďák je zajímavej ,už se těším na nějaký postřehy

DoktorMax
DoktorMax napsal 15.12.13 v 17:10 10b.

Blahopřeji dalšímu majiteli Xmotiona 300ccm. Dej se přes zimu do pucu ( myslím po opravě) a na jaře můžeme udělat TGB-spanilou jízdu po Čechách - zvu tě na víkend k nám na Šumavu, máme tu spooousta krásných silniček na skútra

Milan1963
Milan1963 napsal 11.12.13 v 10:33

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 10.12.13 v 15:35 10b.

krásnej maxík gratulejšn