TGB X-Motion 300 (2013)

Vlastník DoktorMax
Vloženo 19.5.2013
Aktualizováno 30.7.2016

Hledal jsem velký skútr pro kratší i delší cesty, pro dva. Pohodový, který je schopen udržet rychlost s ostatními automobily

Motorka koupena od FIRMA:ASP Group (Žebrák) - velmi dobré, mám od nich již z minulosti 2x čtyřkolku ( Access a Arctic Cat) a nyní dva skútry TGB Tapo a Xmotion

První dojmy - Vzhledem k tomu, že registruji skútr jako zcela nový, tak první kilometry jsou plny nadšení a rozzářených klučičích očí :-) Jinak skůtr splňuje po prvních kilometrech to, co jsem od něj očekával, je svižný, ale zároveň to není není mamut na dvou kolech.

Motorku bych doporučil pro - Pohodáře s chutí cestovat na kratší i delší trasy, na dojížďění do práce mezi okresními městy, do města jsou ale lepší menší objemy.

Doplňky na motorce - vyšší turistické plexi, kryty řidítek, zadní nosič a kufřík na něj

Zkušenost budou přibývat v deníku motocyklu, nicméně:
- má krásnou bílou perleťovou barvu a je tím pádem dobře vidět
- pohodlné bohatě pro dva dimenzované sedlo
- velký podedlový prostor
- motor si jen tiše vrčí a při např. 80-90km/hod točí kolem 5 tis otáček
- tankování ( jak i patrno z novinářských recenzí ) je skutečně malá alchymie. Nádrž má vodorovně umístěnou hubici a výsledkem je tím pádem nutnost tankovat jen na hlavním stojánku. Nicméně i tak mi tankovací pistol vypíná, protože se za chvilku se udělá hladina v trubici. tak jsem natankoval "plnou" a stejně nebyla plná dle ukazatele paliva. Holt se ještě musím učit.
- na silnicích I.třídy dobře drží stopu, zbytečně se nekroutí a i brzdy jsou stran účinku předvídatelné ( mám nový stroj s novými pneu a rozbít kokos zkoušením brzd na doraz teď nechci... )
- v 7/2013 konečně dorazilo vyšší plexi a nosič na kufr a tak je zatím vše kompletní
- 9/2013 - deštivý podzim, ráno dlouho tma a večer se brzo smrákává... ale světla a hlavně dálková svítí super

Více v deníku motocyklu !

Trabiator
Trabiator napsal 01.08.14 v 00:00 10b.

Lovo61
Lovo61 napsal 11.01.14 v 13:44

Taky gratuluji k volbě,díky za pozvání,pokud zdraví dovolí..

Rys
Rys napsal 04.08.13 v 11:22 10b.

Prostě dobrá volba . Poměr cena - užitná radost ideální .Hodně bezproblémových km .

fatman
fatman napsal 19.05.13 v 14:41 10b.

Gratuluju!Byl jsem při porodních bolestech,takže gratuluju dvojnásob !
Tak teď už jen - :Bez poruch,
- bez nehod,
- krásný počasí,
- pochopení té krásnější polovičky pro naše "klukoviny" a toulavý boty...

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 19.05.13 v 11:03 10b.

suprovej maxík gratulejšn