Yamaha XTZ 660 Tenere (1992)

Vlastník georgeCZ
Vloženo 1.12.2013
Aktualizováno 1.12.2013

První dojem byl bezesporu překvapení nad její velikostí. Byla opravdu velká a po usednutí za řidítka na mojí postavu akorát.

Honda NX 650 Dominator: Nějak mě neoslovila
BMW F 650: Drahá a nebyl jsem z ní tolik natšen

První dojmy - Motorka byla pro mě první motorový stroj na dvou kolech. Jezdil jsem asi 2 krát na nějakém malém prskoletu a jinak nic. Ze začátku jsem se bál vůbec vzít za plyn, abych se někde nevymázal. Naštěstí toto všechno opadlo s tím jak jsem začal jezdit častěji.

Motorku bych doporučil pro - Určitě by člověk měl být velký, táta na ní jezdí a s výškou 176 je to tak tak.

Doplňky na motorce - Zatím nic- plánuji padáky, stojánek velký a kufry.

Kamarád si udělal na jaře autoškolu na motorku, a já jsem se po 5 letech jen za volantem auta a řidítek kola rozhodl taky absolvovat autoškolu. Na konci července jsem měl končit v autoškole a tak jsem začal pilně shánět motorku. Pro mě bylo od začátku jednoznačně důležitým kritériem jednoduchost a rozumná cena. S čím jsem při výběru počítal, bylo stáří motorky a moje nezkušenosti. Nechtěl jsem rozhodně něco extra silného a také jsem musel počítat s omezení 35kW. Nechtěl jsem dělat kompromis s vkládáním škrcení do karburátoru. Mám rád vše pokuď možno ve stavu legálním.
Tato motorka byla po příjezdu k prodejci jasným vítěze. Byl jsem se ještě podívat na BMW F650 z roku 1997, ale ta mě tak nevzala.
Začal jsem výměnou oleje a brzdové kapaliny. Pak už jsem jenom jezdil a jezdil. Bezesporu tato motorka má pro mě jako nováčka velké plus s jednoduchostí a slušnými jízdními vlastnostmi. Rád bych se přístí rok podíval do ciziny a začal trošku více jezdit i mimo silnici.

Sidi666
Sidi666 napsal 22.08.14 v 22:37

pěkná už se zas těším až se projedem!!!

rostislavhorky
rostislavhorky napsal 29.05.14 v 21:00 10b.

Super stroj za mě deset b. A s novým sedlem bude ještě hezčí.

justyn
justyn napsal 01.12.13 v 12:14 10b.

xtz je super Nějaký mouchy má,ale která mašina ne Každodenní pracant. At ti slouží a jasných 10b