Jawa 50/20 Pionýr (1977)

Vlastník Stifmajstr
Vloženo 21.11.2013
Aktualizováno 21.11.2013

Klasika, kterou pozná snad každý člověk z ČR. Jako dopravní prostředek ráno pro rohlíky je fajn, ale i na putování mezi vesnicemi/ městem je fajne.

První dojmy - Pro začátečníka asi nejlepší stroj. Naučíte se řadit, protože na tomto stroji se řadí jako o závod . Tento stroj zůstane každému v hlavě po dlooouhé roky.

Motorku bych doporučil pro - Začatečníci - starci

Doplňky na motorce - Tachometr sigma

Jako každý motorkář v ČR jsem i já začínal na tomto pekáči. Dostal jsem ho tenkrát od táty k narozeninám. Vůbec nevim, kolik mi bylo, ale vím, že jsem byl z toho stroje hotovej. ze začátku jsem si k němu chovl jakýsi respekt, kvůli jeho vysokým točkám, ale po pár km jsem si zvyknul a věděl jse, že bez toček tenhle stroj prostě nejede.
Po absolbování řidičského kurzu jsem tento stroj žhavil pokaždý, když doma nebylo pečivo, nebo mamka potřebovala droždí do lívanců. Stačilo si vzít helmu a jednou se odrazit - motor naskočil a zastavil se až u krámu.
Když jsou čisté trisky, tak tento stroj jede pěkně.
Zůstane mi v paměti do smrti.

Milan1963
Milan1963 napsal 22.11.13 v 12:21 10b.

Taky jsem na něm začínal, taky byl modrý, model 20, jen ta přilba ještě nemusela být, stačilo sednout a jet...

Stifmajstr
Stifmajstr napsal 21.11.13 v 21:38

Plně s tebou souhlasím :)
Moje první jízda skončila v hromadě hnoje...budu si to pamatovat do smrti.

kolos
kolos napsal 21.11.13 v 21:35

Jo, je to taková máti téměř všech motorkářů začátečníků. Neumožní přehnané divočení, ale poskytne nezapomenutelné zážitky a každý si časem rád na chrchlíka vzpomene

(sakriš dvakrát odesláno, smaž to prosím)

kolos
kolos napsal 21.11.13 v 21:34