Simson S 51 Elektronik (1984)

Vlastník bluebird
Vloženo 12.11.2013
Aktualizováno 12.11.2013

Moje první motorka v patnácti letech.

První dojmy - Lehká a snadno ovladatelná motorka s výbornými jízdními vlastnostmi a malou spotřebou. Z počátku zlobilo řazení dvojky a zapalování ve vyšších otáčkách, jednalo se o chyby při montáži ve výrobě, odhaleno a odstraněno svépomocí.

Motorku bych doporučil pro - Dobrá motka pro úplné začátečníky

V roce 1984 byl Simson kromě mustanga jediná nová malá motorka "na trhu", výběr byl tedy jednoduchý. Po vychytání drobných vad komunistického dílenského zpracování v podobě nedotažených šroubů, nedotažených vidliček v převodovce a házejícího rotoru s magnety na zapalování je již nenáročným a spolehlivým strojem, který je schopný i dlouhého cestování. Rám i vidlice jsou dostatečně tuhé i při jízdě ve dvou, motor je díky rotačním šoupátkům v sacích kanálech pružný a úsporný, převodovku kazí velká vzdálenost mezi jedničkou a dvojkou (jednička je hodně pomalá), výborný je zakrytý sekundární řetěz s minimální údržbou, bubnové brzdy jsou v pohodě (i přední umí zablokovat kolo), přední vidle jsou pevné, ale příliš měkké, zadní odpružení nelze seřizovat (dají se však použít stavitelné tlumiče z endura). Spotřeba je vynikající, dokázal jsem i pod 2 l/100 km, nároky na údržbu minimální (1-2 krát za sezónu namazat a seřídit řetěz a vyčistit a seřídit brzdy), jediné závady za těch 30 let byly zarostlé sítko na palivovém kohoutu, které jsem nahradil filtrem na hadičce a ulomený přední držák sedla.

hruso25
hruso25 napsal 12.11.13 v 21:12