Simson S 51 Elektronik (1990)

Vlastník JohnyK.strelec
Vloženo 7.6.2008
Aktualizováno 7.6.2008

Tak tohle je můj Simson s 51 elektronik.Najíždíme spolu do 3. sezony a musim říct, že je to vážně super motorka. Naučil sem se na něm jezdit a za celou dobu, co jí mám mě ani jednou nezradil.Prostě srdcovka, které se člověk nemůže zbavit.

Zkušenosti

Zkušeností není nikdy dost,a za 2 odježděné sezony jich ještě moc nemám,ale s každým kilometrem je sbírám, proto píšu jen to nejzákladnější.

Maximální rychlost mého Síma je okolo 65 km/h po rovině, před rokem jsem ale zkoušel maximum z kopce,nehorázný krpál, a ručička tachometru se zastavila na 85 km/h, docela už sem se bál,protože už se chudák docela klepal a čekal jsem, že mi něco bouchne pod pr..lí ,od seřízení už ho neničím a držím rychlost opravdu na 65 km/h.

Zezačátku jsem Simsona krmil jednoduchou směsí Specialu 91 s kombinací s olejem M

2T, můžu říct, že olej M2T je fakt to nejhorší,co můžete lít do motorky,protože i olej z friťáku je kvalitnější-hrozně kouřil,motor se dusil a špatně se mísil s benzínem,nemluvím o zaneřáděné svíčce. Proto jezdím teď na Denicol,nekouří a motor krásně pracuje.

Držím německé součástky na německé motorce, a proto mám zapalovací svíčku Isolátor,je dobrá a vydrží dlouho.

Začátek

Když jsme ho koupili byl prorezlý,měl rozthané sedlo a kosmetické vady byly přelepené samolepkami. Rozhodující byl ale motor, ten byl v perfektním stavu a takřka nezajetý, tachometr ukazoval pouhých 4100 km. Než jsem nasbíral nějaké zkušenosti a udržel jsem se v sedle bez toho aniž bych se přizabil , byl v původním stavu. Až tento rok jsem se pustil do úprav.

Úpravy a opravy

Ke dnešním dni má můj Simson tyto úpravy: Nový lak, stupačky, návlečku řadící a startovací páky, polepy, gripy, palivový kohout, koncovka výfuku s vložkou, čirá optika se žárovkami , nové polepy budíků, nový potah sedla. Dál se musela udělat nová elektrika, protože nedobíjel, takže nová elba a regulátor napětí a je kompletně seřízený.Motor je kromě seřízení,ložisek,atd. v původním stavu. Dnes už šlape jako hodinky.

Tímto se stal můj stroj naprosto neprodejným, jelikož za to, co do něj spadlo peněz bych měl slušnou MZ 250 ETZ, ale kdybych nevěděl, co dělám, nevylepšoval bych, ale jsem za mého Síma moc rád, protože toto moto je prostě srdcová záležitost, které bych se nedokázal zbavit.

Kritika

Vím, že je to jen ´´50´´, ale kam potřebuju, tam mě zaveze a to je pro mě rozhodující a na ´´50´´ začínal skoro každý,i ten nejdrsnější cruiser. Proto bych ´´50´´ nepodceňoval, protože mají svou vlastní skrytou sílu a kouzlo, a její řidič vnímá rychlost mnohem víc, protože je ní vlastně svázán a při případné kolizi si dokáže představit, co by se nedejbože stalo kdyby jel o 40 km/h víc. Koneckonců se ale člověk může zabít nejen na motorce nebo v autě,ale i na kole,zaleží jen na okolnostech a v jaké rychlosti, a spadnout v 50km/h,kdy je maximálně nějáká ta zlomenina, a ve 100 km/h,kdy to může být mnohem horší, je rozdíl. Proto jsem rád, že vlastním tuhle srdcovku s přírodním omezovačem a kritiku o pomalé plečce házím za hlavu.

Zhodnocení

+ kvalitní zpracování prověřené léty

+ jednoduchá manipulace

+ jednoduché opravy

+ odvděčí se Vám za veškerou starost a zacházení

- chybí kontrolka paliva,ale klepání na nádrž za účelem zjištění stavu paliva má své kouzlo

- někdy chybí větší výkon (kopce,jízda se spolujezdcem)

Tak a to je můj Simson s 51 elektronik.

Zdravím všechny vyznavače/ky jedné stopy a přeju Vám všem hodně šťastně najetých kilometrů bez kolize,protože zvlášť my motorkáři,jsme ohroženi už jenom tím, že vyjedeme předním kolem z garáže.

s_osna
s_osna napsal 30.03.16 v 14:16 10b.

Se cení původní origo zadní zástěrka,spousta majitelů ji zbytečně vymění za plastovou ze předku...super.

Jarda.E
Jarda.E napsal 09.09.13 v 22:22

Všechna čest, krásná leštěnka, takhle to má vypadat

Sitic46
Sitic46 napsal 31.10.11 v 06:42

Všechna chvála co je tu napsaná je pravda tak ať jezdí a dávám 10b.

pliczb
pliczb napsal 04.07.10 v 19:13

Moc moc krásný Šemík a neméně povedený komentář, se kterým naprosto souhlasím. Ať se Ti Šemík odvděčí výkonem a spolehlivostí za to, jak se o něj pěkně staráš a udržuješ ho

jopo157
jopo157 napsal 27.04.10 v 17:47

noo myslím,ze máme rovnaku zaľubu a páči sa nám to isté.Pekná robota