Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník mikru
Vloženo 11.11.2013
Aktualizováno 12.4.2014

Je to klasická Kejvačka. Daroval mi jí kolega z bývalé práce. Po několikaletém hučení do něj, aby mi jí nechal.

První dojmy - Je napadená jeho synáčkem kutilem. A tlupou jeho kamarádů. Jednou se bude restaurovat, ale až bude čas a hlavně peníze. Jo..., a taky papíry. Ty k tomu sice jsou, ale 40 let se neplatilo ručení a kolega má strach, aby to po něm nechtěli zpátky, tak musím shánět jinde. Tak jsem papíry sehnal. Sice na model 1958, ale jako bonus k nim mám i pozůstatek motorky se souhlasícími čísly, tak to vypadá, že z téhle bude sklad dílů...

Co k Jawě lze napsat. Každý ji zná.
Míval jsem 250ku Panelku, ale ta se asi chová jinak, než Kejvačka. Ještě nevím. Tipuji, že Panelka asi táhne líp odspoda.
Kdyby někdo měl přebytečné věci na tuto motorku, za symbolickou cenu, nebo za odvoz, tak dejte vědět. To prapodivné zadní kolo půjde pryč, tak kdyby se někomu hodilo, výměnou za jiné Kejvačkové věci, tak je to na domluvě.

O.N.E.
O.N.E. napsal 11.04.14 v 21:06

Tak to vypadá že tady víc lidí nakupuje ve stejném šopu
Jinak když někdo udělá moto z takové hrůzy tak to má pro mě větší hodnotu než když se někdo snaží udělat z leštěnky ještě větší leštěnku...

Dolin
Dolin napsal 18.11.13 v 12:12

Jinak nedávno sem dovezl kývačku aje snad ze stejné konstrukční dílny!!!

Dolin
Dolin napsal 18.11.13 v 12:11

Mám doma x mototrek Jawa s platným TP. Pojistky neplacené před rokem 2009 pojišťovna ani ČKP neeviduje a vozidlo přihlášené kdykoliv dnes vidí jako "nové", jen s rokem výroby patřičným ke konkrétnímu stroji. Tento měsíc jsem si tak pojistil a přihlásil asi 3-4? motorky (2x panelka a nějaké pincky). Dnes jedu ještě pro 555 která měla poslední pojištění 1991.

Při přepisu vloni, kdy mi velký TP dík vánočním a Novoročním svátkům přišel až po týdnu a já sem si pojisktku zapoměl pořídit a uzavřel ji zhruba až po deseti dnech došlo hned za týden 850Kč flast,.a to nebyla pojištěna jen asi 10dní!!

ČKP se ozývý hned. Mimo výše uvedeného incidentu kdy se motorka placená furt nepojistila na určitý čas je to v pohodě a NIKOHO POKUTOVAT NEBUDOU.

Mikymoto
Mikymoto napsal 12.11.13 v 19:31

Jejda, tak ta dostala od chlapců pokouřit - nu což, na díly dobrá Já musel rozebrat 3 motorky, abych z nich dal dokupy jednu pořádnou. Chce to jen hodně trpělivosti a místa na tu hromadu železa. Držím pěsti.

mikru
mikru napsal 12.11.13 v 16:43

Díky za info o tom kole. Já tipoval, že by mohlo být z toho čtyřkolového Velorexu. Prasátko mě vůbec nenapadlo.
Co se papírů týče, tak ty zatím řešit nebudu. Každý tvrdí něco jiného, včetně pojišťovny. Už mám rozjednanou jinou Kejvačku. Sice z roku 1958, ale to by nemělo, co se vzhledu vadit. A jako bonus je t nim i motorka, takže asi tahle poslouží jako sklad náhradních dílů.