Kawasaki KLE 500 (2004)

Vlastník Radek2107
Vloženo 6.10.2013
Aktualizováno 2.7.2022

Sklo v Kam. Šenově a děčínský zámek (XI.)

Vloženo: 02.07.2018, Uskutečněno: 30.06.2018, Stav tachometru: 63990 km, Zhlédnuto: 7x

Vyhlásil jsem akci Motovýlet našeho rodinného motogangu s nasměrováním na sever. Sešli jsme se já s manželkou na KLEpadle od pana Kawasakiho, sestra s manželem na Triumphu Speed Triplu a taktéž na Triumphu Speed Triplu náš společný přítel Jirka
Z Neratovic jsme přes Mšeno a Dubou dále směrem na Kravaře frčeli po více či méně kvalitních cestách, pokračovali na Horní Polici, kde zrovna probíhal sraz veteránů, přes Žandov do Kamenického Šenova. Tam jsme navštívili Muzeum skla, které je zaměřeno hlavně na ryté sklo. V muzeu jsme byli jen my, tak jsme si mohli všechno v klidu a nerušeně prohlédnout a obdivovat práci rytců a sklářů, kteří jsou v Kamenickém Šenově již od nepaměti.
Ze Šenova jsme jeli do Děčína, na místní zámek. Přepadl nás hlad, tak jsme se naobědvali přímo na zámku v restauraci. Rozhodovali jsme se, zda jít i na prohlídku interiérů nebo pokračovat do Mikulášovic, kde je fabrika na nože Mikov a zároveň malé muzeum nožířství. Padla volba jet a prohlídku zámku nechat na příště, až bude více času.
Z Děčína jsme to vzali podél Labe až do Hřenska a projeli se kousek Německem, z Bad Schandau do Sebnitzu a zase se vrátili do naší krásné vlasti v Dolních Poustevnách. Do Mikulášovic jsme dojeli po 16. hodině. Bohužel, muzeum bylo otevřené pouze do 16. hodin. Smůla...tak někdy jindy.
Čas rychle kvapil, rozhodli jsme se nezdržovat se a jet domů. Přes Krásnou Lípu jsme pádili na Svor, Nový Bor a Českou Lípu. Zbrzdili nás jen dvě nehody. U Doks jsme uhnuli na Dubou a sjeli si celou tu oblíbenou motorkářskou silnici až do Mělníka a pak jen kousek zbyl do Neratovic.
Pohodový výlet jsme si všichni skvěle užili a pěkný den už jen uzavřel večer s opékáním buřtů a pivkem.

• podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 4.)

Čekal mě přesun co nejblíže k domovu. Ráno jsem neotálel a po rychlé snídani jsem vyjel na cestu. Bela Crkva-Vršac-Zrenjanin-Bečej. Bylo fakt teplo, 24 st., ale jízdu komplikoval velmi silný boční vítr. Vojvodina jako au

Vloženo: 27.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 3.)

Ráno mě probudilo svolávání muezína k modlitbám z blízké mešity. Posnídal jsem zbytek jídla z včerejší večeře, ale bohužel, čaj se nekonal, vařič na pokoji nebyl funkční. Teplota po ránu se pohybovala kolem 12 st. Sluní

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 19.10.2023
  • podzimní Srbsko s dotykem Orientu (část 2.)

Hvězdné datum 18.10. 2023. Ráno jsem vstal po nepříliš klidné noci a šel si do pekárny koupit něco k snídani. Mám rád srbské pekárny, kde můžete koupit všechno možné slané i sladké pečivo a k tomu kávu, posedět a nasát p

Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 18.10.2023