Honda ST 1300 Pan European (2003)

Vlastník rostislavhorky
Vloženo 26.9.2013
Aktualizováno 17.7.2014

Pohodlný cesťáček a zároveň umí letět jako střela

Honda GL1500 GoldWing: ST čko je obratnější ale pořád je to kus

První dojmy - Super motor jde pěkně od spodu. Absolutní pohodlí i za deště. Dostatek úložného prostoru. Chybí jí 6. převodový stupeň a ve městě je s takovou váhou docela dřina.

Motorku bych doporučil pro - Pan je nevhodnější pro ty co chtějí pohodlně cestovat. Rozhodně né pro začátečníky, rybízky, střelce a šušňáky jinak znich budou dárci.

Doplňky na motorce - Třetí kufr se zahrádkou, přídavné led světlomety, zásuvka na 12V v kastlíku, LED osvětlení na nalakovaných krytech padáků, ukazatel zařazené rychlosti a ukazatel dobíjení, custom seat

Průměrná spotřeba - 6.28 l/100km

Chěl jsem stroj na cestování, něco pohodlného s dostatečným výkonem a aby to taky trošku vypadalo. A Pan European byl jasnou volbou. Sotva jsem se rozjel hned jsem si byl jistý že to je ono. Mašina je tichá, klidná a s nadšením jde do otáček. Elektricky ovládané plexi je za deště k nezplacení, měl jsem mokré jenom lokty a trochu boty. Nejvíce se jí líbí normální silnice. Mašina do terénu to prostě není i když polňačku taky zvládne.
Tak už máme něco málo najeto. Můžu tedy hodnoti trošku lépe.
Hondice se výborně vodí, za jízdy je na svou váhu hodně obratná.
Nastavitelný podvozek je super dájí se sním zajistit téměř stejné jízdni vlastnosti jak naložený tak i na solo.
Nastavitelné plexi pracuje přesně, plynule a za jízdy nedrnčí a bezvadně chrání řidiče před náporem větru.
Zrcátka jsou nezvykle nízko, ale není to na závadu co potřebuju vidět tak to vidím a zároveň bezvadně rozráží vzduch a plní tak funkci větrného deflektoru.
Kufry nepotřebují komentář jedním slovem super.
Kardan za jízdy není slyšet, žádné rázy a zároveň minimální údržba.
Převodovka tichá, kvalty tam padají jak němci do krytu jen jí chybí 6ka (pořád se ji tam snažím najít)
Motor - výkon kdykoli kdekoli v každých otáčkách v každé rychlosti, tichý a poslušný prostě Honda
Světla - bomba v noci je vidět jak s autem
Sedlo je pěkně široké, výškově nastavitelné, což je super. Ale na můj zadek by mohlo být měkkčí
A spotřeba je tak kolem 5,5 - 7 l/100 km podle toho jak ta to beru. Ale většinou jezdím na pohodu tak do 120 km/hod. A na dánici D1 už nechci raději jezdit, ta škvíra mezi panelama je dost nebezpečná.
Celkově bych neměnil. Pan European byla dobrá volba a kazdý kilometr v sedle mě v tomto tvrzení 100% ujišťuje.

Hondasl
Hondasl napsal 04.12.17 v 06:49 10b.

Super stroj.

mardock
mardock napsal 21.11.15 v 12:17 10b.

díky, ale přeháníš Ostatně ty máš motorku k cestování víc než ideální. Krásnej stroj s parádním motorem.

wsbk
wsbk napsal 05.05.15 v 14:32 10b.

Nick86
Nick86 napsal 13.02.15 v 23:01

jasnych deset

Gigantus
Gigantus napsal 27.01.14 v 19:02 10b.

Pekna a vymazlena!