Honda PCX 125 (2012)

Vlastník NeraMys
Vloženo 20.9.2013
Aktualizováno 3.8.2017

Malý-velký 125 skůtr, kterým je radost se proplétat městem a ani za ním se neztratí.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Vše proběhlo dle domluvy

První dojmy - Prvním dojmem byla určitě ovladatelnost, lehkost jakou se skůtr ovládá a naprosto plynulý zátah motoru. I naprostý začátečník dokáže bezpečně skůtr ovládat, lehkost bych přirovnal klidně ke kolu.

Motorku bych doporučil pro - pro každého kdo hledá 125 skůtr s dobrým poměrem cena-výkon

Doplňky na motorce - v období chladu návleky na řidítka Tucano Urbano

Při svých cestách do Asie jsem si občas někde půjčil nějaký skůtr (byť jsem na moto neměl ŘP) a zjistil, že je to velmi fajnový způsob přepravy. A jak čas plynul tak jsem dospěl k názoru, že by nebylo vůbec špatné pořídit něco takového i na domu. Na podzim 2011 jsem si udělal papíry na neomezenou moto a velmi se mi zalíbila Honda PCX. V lednu 2012 jsem si jí při své další cestě vyzkoušel a po návratu hned objednal. Chtěl jsem stroj, který bude nenáročný, pro mě hezký a pro začátečníka lehce ovladatelný a za rozumnou cenu. To vše PCX splňuje.

PCX je velmi lehce ovladatelné, do zatáček jde úplně samo. Zároveň ale nepostrádám na silnici jistotu a i trochu pohodí by se našlo. Motor je velmi tichý a relativně i výkonný. Ve městech není problém žádný a za městem také ne. Kde síly evidentě docházejí je dálnice, ale tam tento stroj určitě nepatří, byť je rychlejší než kamiony. Skutečná maximálka se blíží 100 km/h. Spotřeba se mi průměrně pohybuje kolem 2,3l.. Problémem není ani jízda za tmy, kdy světlo je dostatečně účinné. Mezi další klady bych uvedl velký prostor pod sedlem, kam dám i integrální přilbu a nějaké věci k ní.

A teď k záporům, které samotřejmě existují. Co mě nejvíce zlobí je malá nádrž (cca. 6 l), i přes nízkou spotřebu jsem u benzínky častěji než bych chtěl. Mezi další nedostatky bych řadil neuzamykatelnou schránku na řidítkách (neustále v ní něco zapomínám) a pak určitou daň za vzhled - při jízdě na člověka přeci jen více fouká. Někomu by ještě mohl vadit hrbol na sedle, který má sloužit jako opěrka. A jako nevýhodu vnímám i relativně krátký servisní interval 4000 km.

Osobně jsem s PCX velmi spokojen. Denně s ním dojíždím 15 km do práce a když je třeba lze vyrazit i trochu dál, ale cestovní skůtr to rozhodně není. Při cestování již chybí výkon a i pohodlí by mohlo být větší. Do města však ideál, proplétaní kolonami není vůbec žádný problém a místo na zaparkování se vždy najde.

DoktorMax
DoktorMax napsal 25.09.13 v 20:10 9b.

Mnoho šťastných km !