PROFIL MOTORKY

Aprilia Pegaso 650 (1998)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Ségra2
Vloženo 5.9.2013
Aktualizováno 29.6.2016
Zobrazeno 1 192x
HODNOCENÍ PROFILU OD 6 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Splněný sen... Tmavomodrá kráska, trochu hlučnější, ale baví mě .

Více fotografii

První dojmy - Lhát nebudu :-). Vysoké těžiště, trochu obavy s manipulací díky vysokému sedlu vzhledem k její váze, ale vše ukázal čas, pár vyjížděk a zvládáme to spolu čím dál líp. Cítím, že jsme si sedly, obě máme drobné vady na kráse, ale to se časem upraví. Neuvěřitelně pohodlná při jízdě :-)

Recenze

Výběr byl jednoznačně směrován po dohodě na enduro. Další byla cena, není důvod to skrývat A vzhledově se mně prostě líbila, co čekat od ženy?
Něco málo již najeto, ale zkušeností ještě mnoho není. Nejdelší trasa zatím přes 200 km, v teplotních rekordech 39,5 st. Pravda byl to mazec...
Jízda klidná, motor, brzdy bez problémů, drobné problémy se startem po delším stání, ale vše se už ladí. I jako spolujezdec jsem byla spokojená, delší cesta by asi tak pohodlná vzadu nebyla - brnení nohou. Ale to snad není nic překvapivého.
A spotřeba? 5-6 litrů, snad žádná hrůza není. Myslím, že čsem se lehce ještě vyladí směrem dolů.
Italce asi nic nevadí, už jsme byly spolu i v mírném terénu a v pohodě, přidávat budeme až se zkušenostmi. Na dálnici se nám moc nelíbilo, ale tu nemám osobně ráda ani jako "baťůžek"...
Na delší cestu jsme se zatím spolu nedostaly, tak nemůžeme hodnotit. Sezóna bude pomalu končit, tak snad příští rok přidám nějakou tu zkušenost.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
MiKas004
MiKas004 napsal 06.02.17 v 21:44 10b.

pěkná mašina s drsnýma pneumatikama ... líbí se mi
10b !

Ségra2
Ségra2 napsal 29.06.16 v 12:03

Tak ještě jednou, nechápu, ale nepodařilo se mi nahrát pár fotek z Balatonu, ale jsou v profilové fotogalarii. Tak pokud chcete, mrkněte. Ségra

Ségra2
Ségra2 napsal 29.06.16 v 11:51

Balaton 2016.
Neuvěřitelné, alespoň pro mě. Na jednoválci na Balaton. V sobotu jsme jen tak, ale v plném naložení (stan, spacáky, fitnes tyčinky a jablko )...) Samozřejmě i něco málo potřebných věcí jako jsou eura.
Vyrazili jsme před polednem na vodní dílo Gabčíkovo a potom uvidíme, kam budeme pokračovat. V plánu bylo Slovensko směr na sever, tam přespat a pokračovat domů. Jenže... . Pozn. celou cestu jedeme bez navigace, poze s mapou Slovenska. Ale to jsem trochu přeskočila. Do Bratislavy jsme to vzali po dálnici a výjezdem na Jarovce. Tam doporučuji restauraci Jarovský dvůr - luxusně vaří, stačí se jen dívat po směrovkách a lehce to najdete. Pokud se mi podaří, vložím i nějaké foto. Odtud jsme pokračovali dle info od obsluhujícího presonálu na vodní dílo Gabčíkovo. Super cesta, bohužel asi 20 km nebylo nic vidět, cesta vede pod hrází, ale vše to vynahradil přejezd části hráze, kde Vám musí stačit pouze kochačka, protože zde nezastavíte . Po přestávce u přepustných komor, přišla i myšlenka, co to protáhnout až na Balaton, to už pčece není tak daleko a peníze vyměníme na hranicích. Super myšlenka Přiznám se, že Maďarsko neznám. Taky abych se zmínila o Italce, je v top stavu, takhle nikdy nejezdila, po třech letech jsou na ni vychytané snad všechny mouchy, mimo těch na plexi. Nechci, aby byl komentář nudný, ale aspoň trochu pobavil.
Projeli jsme Gabčíkovem a jeli podle značek na Göyr. Trochu šok, najednou se vynořila cedule směr náš cíl, ale ta cesta byla od pohledu pochybná. Vedla prudce nahoru na železný most. Všichni tam odbočovali, tak jsme to zkusili taky. Po pár km jsme bili na hranicích, celnice byla jak po bombardování, ale netrvalo dlouho a jsme mezi civilizací. Zkrátím další komentář - prostě a jednoduše Maďarsko překvapilo kvalitou silnice, velmi pohodová cesta, milí lidé a i když jsme byli bez jejich měny a unavení, bylo deset večer, když jsme postavili stan v kempu na Balatonu (lehce jsme bloudili, tak proto). Na večeři jsme měli tyčinky a brambůrky, protože už nikde v okolí nebylo otevřeno. Moc dobře jsme se vyspali a ráno něco málo nakoupili na jídlo a v poledne se vydali na cestu zpět k domovu. Hodnocení motorky. Aprilka moc překvapila, cestu zvládla excelentně a nezklamala a bude mi po ní moc smutno... Tak snad se dostane do dobrých rukou. Je to držák a moje první. Moc jsem se na ni naučila a taky jsme toho hodně zažili, tak snad se budoucí majitel bude o ni starat. Nikdy na ni nezapomenu. Teď zkusím těch pár fotek, snad to půjde, pokud ne, tak se omlouvám. Ségra

Ségra2
Ségra2 napsal 05.02.16 v 15:09

Sezóna sice ještě nezačala, ale dlouho jsem zde nic nenapsala. Dle mého dojmu sezóna ani nekončí. Slibivali teplou zimu, tak uvidíme. Každopádně musím shodnotit loňský rok 2015. Moc jsem toho opravdu nenajezdila. Italka zlobila startováním a spotřeba vzduchových filrtů se finančně rovnala spotřebě benzínu, tedy téměř. Italka nocovala na místech, kde dojela. Už si i myslím, že trpí náladovostí. Na jaře mě nechala v Bitýšce u pumpy, pak si to rozmyslela a dojela domů bez přemlouvání. Každopádně děkuji dvěma motorkářům, kteří mi pomohli. V květnu po seřízení a výměně karburáturu nocovala v Jinačovicích. Vůbec se ji nechtělo jet - zřejmě věděla, že budou padat kroupy . Konečně po opravě v srpnu zamířila do Žďáru na výlet - nazvala jsem ho testováním Italek. Čekala jsem, kdo odpadne první. Nikdo. Dojeli jsme v pohodě, jen ta spotřeba finančně tentokrát převýšila spotřebu filtrů. Ani to sem raději nebudu psát do podrobností. No a konečně na podzim mi pomohl princ na bílém koni, vlastně na Suzuki GSXR 1000 K4. Tímto mu děkuji. Odtransportovali jsme Italku na poslední šanci a to do Isša a tam ji dali konečně dohromady. Pro mě skončila sezóna Štedrým dnem a k tomu bonus 26.12. poslední vyjížďkou na kafe. Byla zima, mlha, ale nám bylo krásně. Poté zapadala sněhem a teď na mě čeká v teple v garáži. Už dlouho čekat nebude.

Ségra2
Ségra2 napsal 09.02.15 v 19:46

Více komentářůTOPlist