Yamaha XJ 900 (1991)

Vlastník AfBu
Vloženo 25.8.2013
Aktualizováno 25.8.2013

Starší stroj ve slušné výbavě, ideální výkon i velikost pro větší postavu.

První dojmy - Motor zabírá velmi dobře už při nízkých otáčkách. Ideální velikost i výkon pro mamuta jako jsem já. Obtížnější manipulace ve stoje (vyšší hmotnost). Celkově jsem si ji okamžitě zamiloval.

Motorku bych doporučil pro - Pro větší postavy a ty, kteří chtějí cestovat ve dvou.

Doplňky na motorce - 3x kufr

Hledal jsem velký stroj s rozumným výkonem pro svou postavu (205cm; 120kg) za rozumnou cenu.
Prozatím mám za sebou 300km; 150km za deště.
Motor táhne od velmi nízkých otáček, nědělá mu problém když pozapomenu podřadit, velmi rychle se vzpamatuje i při velmi nízkých otáčkách, na vyšší stupně se dá krásně ekonomicky brblat krajinou.
Brzy by na takto těžký stroj mohly být ostřejší.
Ovladatelnost za jízdy překvapivě dobrá, manipulace se zastavenou motorkou o poznání obtížnější.
Úložný prostor na moto prakticky nula, dodané 3 kufry vše pořeší.

Motorka nemá problém ani s rozbitou silnicí, ve městě nutné koukat hodně dopředu, kličkování mezi auty se vzhledem k velikosti a hmotnosti alespoň u mě nekoná.

Drobeček
Drobeček napsal 07.01.17 v 23:17

Mám ještě spousty náhradních dílu (i úplně nových) na tuto motorku z doby kdy jsem jí vlastnil.
Pokud by jsi něco potřeboval, pošlu seznam.
Ceny lidové.

drobecek@seznam.cz
tel.: 736489065

DesertFox
DesertFox napsal 09.04.14 v 10:25 10b.

DesertFox
DesertFox napsal 09.04.14 v 10:25

Jak říká můj kamarád, to je motorka z doby, kdy holkám ještě rostly kozy. Navíc v super kondici, je vidět že ses s ní pomazlil. Takže 10b. a kua hodně štastných Km

lopata75
lopata75 napsal 27.08.13 v 21:59

Omluva,viděl jsem v ní 6ku...a ona 900...tak to už je úplná raketa...

lopata75
lopata75 napsal 27.08.13 v 21:56

takováto XJ 600 byla moje prvn po 350tce...byla moc fajn a tehdy (cca v r. 1995) mi připadalo,že jede móóc. Super zvuk měla. Dnešní šestky dole tak netahají a jsou nudné... Užívej si!