Jawa 50/20 Pionýr (1969)

Vlastník Slugma
Vloženo 9.8.2013
Aktualizováno 9.8.2013

Prdí, smrdí, sype se to - to je Můj Fiškus!

První dojmy - První dojmy z jízdy přílišně popsat nemohu, jelikož se mi dostala do ruky v téměř nepojízdném stavu a stále jsem ve fázi oprav. Když jsem na ni poprvé jel, roztlačoval sem ji 200 m z kopce na louce a pak dalších 50 m jela než chcípla.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům

Já jsem si vlastně stroj nevybral, on si vybral mne. Sesra si ho koupila za 2k od nevím koho s tím, že motorka šla roztlačit (prý dokonce nakopnout, ale tomu po shlédnutí stavu motocyklu a pozdějším zkoušením nemohu potvrdit). Cena byla oproti ostatním fichtlům dobrá, tak se ihned brala. Bohužel sestřička přehlédla "pár maličkostí" a např. motorku viděla jezdit jen chvíli. Na chalupu byl tedy dovezen polovrak s tím, že se spraví.

Uběhl rok, vyměnila se co vím přední vidlice, dělaly se nějaké achry s plovákem atp., ale motorka stále příliš nejezdila. Uplynul další rok a já se snažil s kamarádem vyměnit kondenzátor, sklepnout svíčku, avšak ani to nepomohlo. Sestra se pak motorky vzdala a darovala ji mě.

Nyní jsem vyměnil indukční cívku, ale stále nic, tak jsem koupil gufera, simerinky, lamely, víčko nádrže (staré mělo zacpanou ovzdušňovací dirku), gumu podlážky (jedna chyběla), těsnění mezi mezi kolínkem a karbecem, těsnění plovákové komory (které chybělo úplně!). Chystám se brzo půlit, tak pak snad pojede!