Kawasaki ER 6N (2006)

Vlastník Lounel
Vloženo 5.8.2013
Aktualizováno 28.10.2013

Moje první velká motorka. A rozhodně nelituji.

První dojmy - Pro mě, jako pro začátečníka, byla tato motorka jasná volba. Líbila se mi vzhledově od první chvíle co jsem ji uviděl a všichni hateři, (a že jich není málo) mi můžou políbit prd*l.

Motorku bych doporučil pro - Začínajícím jezdcům, lidem nižší výšky.

Doplňky na motorce - Plexi, nosič kufru, zadní blatník.

Autoškolu jsem absolvoval na Suzuki Bandit 650 a přišel mi na svůj objem dost těžký. On i ten 100+ kg instruktor udělá svoje:) Takže jako svou první motorku jsem chtěl něco pod 200 kg.

Jakožto jakoukoliv značkou nepolíbaný začátečník jsem se díval hlavně na vzhled + nějaké ty recenze a video testy na netu. V hledáčku jsem měl Yamahu MT-03, Kawasaki ER-6n a Suzuki GSR 600.

Člověk je při nákupu ojetiny dost limitován nabídkou, která po začátku sezóny značně prořídne, takže jako první jsem se byl podívat na první relativně ucházející Yamahu MT-03. Vzhledově pěkná, ale po projetí jsem se rozhodl ji nevzít. Nevím jestli to bylo tím, že to je jednoválec, ale nějak mi ta jízda vůbec neseděla.
Nějakou slušnější Suzuki GSR 600 jsem nikde nesehnal, takže když se objevil inzerát na Kawasaki ER-6n jeden kilometr od místa mého bydliště, tak bylo v podstatě rozhodnuto. Motorka vypadala hodně pěkně, jízda mi seděla, cena slušná = koupě.

Zatím mám za sebou svých prvních 1000 km a jízdní vlastnosti mi dost sedí. Snadné ovládání, překvapivě živá při akceleraci, jednoduchá manévrovatelnost, nízká spotřeba.

Klady: Víceméně uvedeny výše, přidal bych i pěkný zvuk s defaultním výfukem (samozřejmě individuální:))

Zápory: Rozhodně zrcátka, ve kterých je vidět prd + moje ramena. A přece jenom ta maximálka by mohla být trochu jinde, ale to už bych chtěl na 650 moc:)

Rozhodně doporučuji všem začátečníkům, ročník 2006 se dá v bazaru sehnat za slušnou cenu.

context
context napsal 22.04.14 v 17:49 10b.

pěkná tak ať slouží a přeji hodně km bez nehod a dlouhou sezonu

istonbike
istonbike napsal 28.10.13 v 18:49 10b.

Tenhle paralelní 2buch je naprosto fantasticky živý a skvěle ovladatelný stroj měl jsem tu čest do Frýdku letí 10b s přáním jen kolama dolů

Bart1101
Bart1101 napsal 07.08.13 v 23:25 10b.

10b. za volbu značky

Corum
Corum napsal 05.08.13 v 14:43 10b.

Je to skvělý stroj. Taky na něm lítám kdy to jen jde :) A nevím jak ty, ale já měl v autoškole za sebou i těžšího instruktora tak to šlo znát. Když na ní frčím sám tak je to parádička. Ve dvou je to horší. Jinak 10b a budu rád když se přidáš k nám do skupiny majitelů a fanoušků Kawasaki ER-6n :) Hodně šťastných kilometrů!!!