Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník šťaromír
Vloženo 23.7.2013
Aktualizováno 17.5.2016

Po dlouhé době jsem si pořídil jawu kývačku. Před kývačku byly jawa mustang ČZ 175/477, simson, ale žádní těch motorek se nevyrovná jízdě na kývačce. Pohodlné sedačce krásnému zvuku doutníků i když mě ze začátku párkrát nechala stát, tak to byly vždy mali

První dojmy - Už dlouho jsem přemýšlel o renovaci a uvažoval jsem, jestli jí nechat v původním stavu nebo zrenovovat. Nakonec zvítězila renovace. Nechal jsem udělat generálku motoru, a když už byl ten motor, tak jsem jí rozebral sice trochu déle trvalo než jsem sehnal kryt řetězu a nějaké maličkosti, byla to taková trošku sprskanina s panelkou. Motorku jsem zkompletoval, sehnal jsem všechny původní díly, co chyběly napínáky řetězu brzdu, a pár maličkostí jsem dal pochromovat do Teplic, kde to nedopadlo zrovna nejlépe. Nádrž řidítka a zbytek dílů na chrom jsem dal do Mladé Boleslavi. Čekal jsem čtyři měsíce, ale výsledek stál za to.

Motorku bych doporučil pro - Kývačku bych doporučil všem co se chtějí pěkně projet a na starý, krásný mašině.

Má jawa mi hned padla do oka,když jsem jí viděl na inzerátu, koupil jsem jí za
slušnou cenu, zvuk měla pěkný ale po přivezení se hned našlo pár závad. V motoru byl píst a ojnice z panelky a tak jsem se rozhodl, že jí zrenovuji.

Nádrž po vylití barvou na bázi kaučuku.

Konečně začínám skládat :D :DD

Skládání jde jde dobře už jen čekám na zbytek dílů.

panela
panela napsal 02.08.16 v 07:54 9b.

Poctivá renovace, já dávám vzducháč obráceně, až na leštění motoru ala psí gule pěkný. Mám stejnou v patině.

tramp57

Zednicek napsal 22.12.14 v 23:18

držím palce

Zoufal
Zoufal napsal 08.08.14 v 22:48

dobrá práce, ať dělá jenom radost