Kawasaki EN 500 (2003)

Vlastník Roland21
Vloženo 15.7.2013
Aktualizováno 16.11.2020

Je to choper nechoper a tím se od ostatních liší. Zajímalo by mne jak ho vnímají motorkáři na silnici, jestli jako chopristu nebo cesťáka nebo bastarda... Asi je to bastard.

Honda VT 700 Shadow: Nenašel jsem cenově přijatelnou nabídku.
Honda VT 600 Shadow: Tak jako u vt 700 - ty Shadow mi prostě přijdou nadsazený.
Suzuki M 800 Intruder: Sice se mi líbila ze všech nejvíce, ale v cenové relaci do 80 000.- jsem našel jen starší kousky.
Suzuki VZ 800 Marauder: Tak jako Intruder 800

První dojmy - Trochu nezvyk na posez, řadící páku a zadní brzdu, skoro na ni nedošáhnu (to si ještě změním). Takže úplně 1. projetí bylo trochu hektické a taky jsem tam nedokázal trefit neutrál (je na něho citlivější než můj předchozí stroj). Nicméně koupil jsem ji v Pha a hned jsem na ní odjel do HK a už za tu cestu jsme si stačili příjemně pokecat.

Motorku bych doporučil pro - Tipl bych, že pro jezdce, kteří mají za sebou něco slabšího. Pro úplného začátečníka bych to neviděl. Když si vzpomenu, jak jsem byl vyplašený na marauderovi, tak tahle mašina by mě dokázala zabít ... tehdy.

Jako největší klad vidím v tom, že je nízká (měřím 170cm) a u těch větších motorek mě nebaví pořád na ně lézt a seskakovat jako bych chodil do fitka. Taky má 35 kW, což je u 190kg těžké motorky docela síla. Přešel jsem z 15 na 35 a musím říci, že mi málem ustřelila prdel. Při 180 km/h neměla problém jet ještě více (už ne tak zprudka, ale táhla jako prvotřídní klisna) - čímž tedy nechápu tu maximálku v techničáku na 145 km/h. Nicméně máme spolu naježděno 200km (za 1 den), takže na nějaké hodnocení je ještě brzy.

Nicméně Kawasaki en 500 není klasický choper ani posezem ani vzhledem a to mi vyhovuje. Poměr kvalita / cena se mi zdá díky této skutečnosti velice dobrý. A je z roku 2003, takže žádná babička, je to mladice, která se má ještě prohnat.

Nicméně jsem dnes raději neriskoval. Trochu jsem ji na dálnici projel a pak raději sjel a zkusil ji na českých silnicích a musím říci, že mi vyhovuje. Ovládá se fajn a pokud má člověk trochu citu v prackách, tak ho ani ty koně (alespoň po skoku z 250) tolik nerozhodí.

Mimochodem už vím, že sundávat plexi a vracet ho majiteli s tím, že ho určitě nebudete potřebovat je pěkná blbost. Docela je to nápor na pracky a tělo - holt 250 marauder uměl jet tak max. 130 (a to když se hodně snažil) - tohle je přece jen o něco rychlejší káva. ;)

V tuhle chvíli prodávám z důvodu rozšíření řidičáku a tak hodlám přesednout na větší holku (v tuhle chvíli to vidím na Suzuki 800 (Marauder nebo Intruder)

mr.Sysley
mr.Sysley napsal 20.09.13 v 21:42 10b.

Krasavice a ne bastard. Tak ji "užívej" v pohodě. 10.

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 22.07.13 v 21:52 10b.

Tak pro mě teda žádnej bastard příteli! Tohle je moc krásnej čopřík. Přítulkyně uvažuje o motorce a tuhle sem do hledáčku zařadil pro její krásně čistej styl. Ode mě máš 10 a přeju pohodu v sedle!

jikov
jikov napsal 18.07.13 v 09:04 10b.

Hezká mašina,ať ti dělá jen radost.

Boža
Boža napsal 17.07.13 v 16:24 10b.

Má řadový motor, ale počítá se k chopperům bezva moto za 10 bodů přeji pohodu na cestách

deadchopper
deadchopper napsal 17.07.13 v 14:17 10b.

super stroj takový klasický retro vzhled