Triumph Tiger 1200 XC (2013)

Vlastník rudach
Vloženo 11.7.2013
Aktualizováno 8.8.2014

Chtěl sem něco univerzálního a zároveň co nejméně kompromisů. Na mojí postavu byl Fazer8 prostě malý

Motorka koupena od europe-holding (Kamenný Most) - v pohode

BMW R 1200 GS: cena

První dojmy - Zatím zajíždím (prvních 160km do - 3000 otáček ??? :), ale posez je famózní a skládá se neuvěřitelně do zatáček. Čudklíků je tam tolik, že ani nevím co na co všechny jsou, ale blinkry jsem našel.

Výborná motorka na vyjížky, umí být klidná i divoká (někdy mě ten motor i děsí 100kW :).
Podvozek je zatím tak akorat, ale dá se samozřejmě upravit dle potřeby. Zatím se do toho nehrnu, to až něco najedu.
Ideální pro cestování a to i ve dvou. Spoustu mista v zadu, kufry a tempomat to jen podtrhují.
Lehký terén (rozuměj polní cestu) to zhltne jako by nic a na poničených silnicích je jako doma.
Co musím říct tak je trošku znát váha, uklid do garáže je trošku dřina :), hlavně proto že se bojím abych jí nepoložil. Váha se samozřejmě ztrácí jakmile se rozjedete.

Teď mám najeto cca 1100 km a zatím mám je jeden konstrukční problém. S mojí výškou 189 cm mi plexi přizvedává vítr do 4/5 helmy a ve vyšší rychlosti to děla pěknou neplechu. Velké plexi od Givi moc nepomohlo, tak jsem začal používat jen ten malý štítek. Vítr to tak nezvedá a nevybruje mi hlava :)

Jízda jako taková je parádní a to i ve dvou. Najet 500 km denně okreskama není žádný problém a ten motor je neskutečný.

sasos69
sasos69 napsal 02.05.20 v 15:32 10b.

r

Petrgsxr
Petrgsxr napsal 05.07.14 v 18:40

Tohle plexi funguje skvěle. Podívej se na : http://tiger-explorer.forumczech.com/

Zajda.Brno
Zajda.Brno napsal 06.06.14 v 17:14 10b.

Naprostý souhlas, motor je neskutečný Jedině za 10bambulí

pozvánka na nově vznikající stránky- http://tiger-explorer.forumczech.com/

Petrgsxr
Petrgsxr napsal 27.05.14 v 21:47

Ahoj Petr...dotaz, jak se ti jezdí s tím malým štítkem ? Mám taky Explorera a pořád origo plexi hází nějaké turbulence...nemůžu to vychytat, mám pocit že to origo je asi úzké. Stavitelné plexi od GIVI prý zase vybruje...musím to nějak vychytat...

Dík za info...Petr.

Petr_TA
Petr_TA napsal 04.02.14 v 10:49 10b.

Mooooc pěknej kousek
10b