Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník dejv-r
Vloženo 11.6.2013
Aktualizováno 13.6.2013

Tenerka je prostě a jednoduše geniální motorka.

Motorka koupena od FIRMA:Radomír Vařeka - Radeva (Olomouc) - V době, kdy jsem motorku pořizoval, byl jsem zaměstnancem RR Olomouc:) Z toho důvodu hodnotím prodejce jak jinak než kladně

První dojmy - Je to teda již delší dobu, co jsem si tenerku pořídil, ale pamatuji se, že od prvního svezení se s ní, mi okamžitě padla do ruky, malinko nezvyk byl hodně citlivý plyn a vibrace do stupaček od jednoválce, to by bylo vše z těch jakoby záporných vlastností, ale je to jen otázka zvyku, teď už mi to vůbec nepříjde a jezdí se mi na ni suprově.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro dobrodruhy a cestovatele.

Doplňky na motorce - Loni jsem si s kámošem před cestou do Rumunska vyrobili držáky kufrů a hliníkové kufry. A vyměnil jsem origo autovýfuk od Yamahy za laďáky od Leo Vince.

Když poprvé představili novou tenerku, řekl jsem si, tu bych chtěl a nedlouho na to jsem si ji vlivem všech možných náhod a okolností pořídil, asi to byl osud Vybral jsem si ji proto, že, jednak se mi líbila od prvního okamžiku, což si myslím, že je u motorky dost zásadní a druhak jsem chtěl motorku jak na silnici, tak do lehčího terénu a to tenerka rozhodně je.
Co se týká jízdních vlastností, tenerka je za jízdy pocitově lehká a snadno ovladatelná, jakoby ani neměla těch 190kg. Motor točí tuším do nějakých 7000 ot/min pak nastoupí omezovač, není to žádná raketa, ale to ani od jednoválce s 50 kobylama a při hmotnosti 190 kg nelze očekávat. Brzdy, vepředu dva kotouče, vzadu jeden, si troufám říct, že jsou plně dostačující. Pohodlí spolujezdce asi dobré, nikdy jsem neslyšel žádné námitky, úložný prostor žádný, to je asi největší mínus, pod sedlo se vleze akorát lékarnička s vestou a origo futrálek s nářadím nic víc.
Co se mi na tenerce hodně líbí je její spotřeba a dojezd na nádrž. Spotřeba se pohybuje v průměru okolo 3,8l/100km a to i v plné polní s kuframa, kombinace dálnice, město, pole, les a na plnou nádrž se dá ujet cca 600km. Myslím že ideální cestovní rychlost na tenerce je 120km/h, kdy motor točí do nějakých 4000ot/min.
Tenerka je, jak jsem již psal, jednoduše geniální. Je to motorka, která je nenáročná na servis, má nízkou spotřebu a zatím šlape bez poruchy " to musím zaklepat" .
V servisu jsem byl prakticky jen jednou a to po zajetí, kdy mi jěště jako zaměstanci RR, kolegové mechanici provedli pozajížďkovou garančku, od té doby už jsem v servisu nebyl. Běžnou údržbu si provádím sám.
Myslím si že tenerce nejlíp sedí okresky, silnice II. a III. třídy a polňačky, do velkého terénu není stavěná, přední vidlice má své limity, ale nepodceňoval bych ji, zvládne toho opravdu dost. Naopak dálnice a město to není pro tenerku to pravé ořechové, pro jízdu po dálnici by se hodil 6. převodový stupeň a při jízdě po městě se musí neustále řadit.
Díky spotřebě, dojezdu a relativního pohodlí se mi na tenerce velmi dobře cestuje.
Mohu jen doporučit:)

dejv-r napsal 19.06.13 v 21:52

diky!!! tobě taky

ziki.xt
ziki.xt napsal 15.06.13 v 20:30

10b za dobrou volbu , přeju ti z každý štreky šťastnej návrat a mnoho pohodových km v sedle i ve stupačkách.

dejv-r napsal 12.06.13 v 23:50

Je to jak říkáš, ve dvou a v plné polní by to opravdu chtělo nějaké ty koníky navíc
Zatím naprostá spokojenost díky!

dejv-r napsal 12.06.13 v 23:45

Jj, je to XT660Z, nějak jsem to při tom zadávání přehlídl, děkuji za upozornění, už jsem to opravil
Rozdíl asi nějaký bude, přece je to jen 15 let a vývoj nezastavíš. Říká se že "čert a japonský inženýr nikdy nespí"

Toecutter.
Toecutter. napsal 11.06.13 v 20:34 10b.

Tahle Yamaha se opravdu povedla pokud bych nejezdil tak často dálnice, ve dvou a z bagáží, neváhal bych, nepotřebuju 130 koní,ale Tenerce by přeci jenom nějaký ten koník navíc ještě slušel.Každopádně at ti dělá jenom radost, máš to za 10.