Yamaha XT 660 Z Tenere (2010)

Vlastník ObiVan
Vloženo 23.3.2018
Aktualizováno 26.1.2019

Rikam ji Tonička a dela mi kurevskou radost. Je to mazel.

Motorka koupena od vs-moto vsetin - Do dneska nemam zadnej dokument o koupi i kdyz nekolikrat slibenej neco ve stylu zaplat a pak uz neotravuj. Jedina vyhoda, ze motorka je jako nova.

Triumph Tiger 800 XC: Sel jsem na mensi vahu
BMW F 800 GS: Sileny najezdy a ceny+problemy prvnich rocniku+vaha
Suzuki DL 650 V-Strom: Rocniky nad 2012 jsou krasny a mozna ze jednou se mi uhnizdi v garazi (pokud me nebude bavit OFF)

První dojmy - Ty vole to je vysoky jako leseni a fakt nevim jak se s ni budu nekde na sotoline srat kdyz sebou mlasknu vo zem. Po prvnim usednuti a rozjezdu sem ji musel mit dej se co dej a veskery problemy byly v cudu.

Motorku bych doporučil pro - Vyssi postava s laskou k cestovani cestou necestou, cistou a rozumnou hlavou a nepotrebou jezdit bžilion za hodinu. Holt majitel musi chtit tak trosku traktor na dvou kolech kterej dojede i do pekla a z5.

Doplňky na motorce - Barevna personalizace (plasti dip),2xusb s voltmetrem, plotna touratech, alu kufry yamaha, padaky od rdmoto (super vyrobek ale instalace na vrazdu + nektery srouby nesedi zavitama), kamera sony, samodomo rozsireni bocniho stojanku a tuba na naradi, zaslepka na AIS ventil (a je po ranach z vyjfuku), prodlouzeni hrazdy s hlinikovym drzakem mobilu. Premejslim nad centralem a krytem svetla

Odjakziva se mi libila myslenka endura proste motka na vsechno a kam si usmyslim tam taky pojedu no a jelikoz mam ridicak na T tak byla jasna volba klidnejsiho jednobuchu. Berte me prosim s rezervou jsem motorkar co se jako decko vozil na fichtlu, babete, Mz a CZ par jizd na hornetu a NC700 a par let na me v garazi mrkalo PCXko se kterym sem denne jezdil do prace a vikendovy vejlety. Muj okruh komina se zvetsil na neunosnych 90-120km a zada a prdel uz to proste nedavaj. Zato s Tonickou to je parada. Veskery ovladaci prvky presne delany na moje smatlavy ruce kam sahnu je presne to co zrovna potrebuju a jeste nikdy se mi nestalo ze bych se prehmatl. Sedacka je pohodlny kresilko, ale nevim co spolujezdec batuzek sem jeste nezkousel ale driv nebo pozdeji holka pojede tak dopisu zkusenost damske prdelky. Podvozek na cesky silnice uplne sedi a zacal sem dokonce vyhledavat diry v silnici a na jeho maximum si jen tak nesahnu. Motorove jsem spokojenej jako cokl s drbanim...nekomu by vykon asi nestacil ale na moje potreby tipu vystreleni z krizovatky a predjizdeni plechovek na okreskach bohate staci navic jezdim s myslenkou ze na jedny stope proste nikdy prednost nemam a jezdim hodne hlavou takze si nikdy nesahnu na plny maximum co Tonicka zvladne. Z prevodoky jsem nadsenej je dobre odstupnovana a 5ka mi staci i na 150km/h stejne dost casto stridam 3-4 ale je fakt ze 3ka s nizsima otackama zacne pekelne protestovat a cuka. Vybrace jsou otazka pocitu...kdo je zviklej na jemnej chod bude vzdycky rikat ze to je hnus ale me osobne to nevadi a naopak sem rad ze sedim na nerozbitnym kladivu. Spousta lidi kolem me zgryndala ze koniky a vybrace me budou srat ale opak je pravdou. Brzdy bez ABS jsou na moje pomery dost krutoprisne ostry a zastavi na fleku i kdyz moje telo furt pokracuje takze doporucuju bacha na to...joo a vyrez sedacky spolecne s nadrzi vam pri prudky brzde zarazi koule az do krku takze je treba s tim pocitat a po brzdeni zase polknout :D. Nadrz je obrovska cca 21 litru a nestacim se divit jak to zmeni styl zataceni kdyz vemu z prazdne plnou ale dojezd je obrovsky a nemusim se bat ze nekde zustanu trcet, spotrebu sem zatim nikdy nezjistoval ale prubnu to spocitat. Jedno mi ale vadi, ze kdyz vemu plnou jedu chvilku (90km) a 3 carky sou v riti a pak zacne zas svitit rezerva i kdyz bych rekl ze v nadrzi musi bejt jeste spousta litru paliva...kdyby nekdo vedel o nejake uprave ukazatele dejte echo. Inu a kdyz uz jsem u tech negativ zezacatku mi vadila klasicka vec motoru od yamahy a to strileni z vyfuku...ja vim nekdo si ted poklepe na celo a rekne vsak to je to nejlepsi kdyz si to prdla ale na dlouhy ceste me to neskutecne sere a poslouchat ty rany kdykoli jedu bez plynu me fakt nebavilo nehlede tech infarktu v centru kdyz jsem dojel na krizovatku...chudaci duchodci. No a posledni nega ze muj okruh komina se bude stale zvetsovat protoze me ta motka neskutecne bavi a vsude jsem hrozne brzo a rychle + nepreberny mnouzstvi polnacek a lesnich cest. Uz se tesim na nejakou delsi cestu pod sirak.

Tak po delsich zkusenostech je to fakt motka do nepohody. Za sezonu najeto cca 4000km uplne bez problemu. 70 silnice 30 off a muzu rict ze do horsich kamenitych cest se klidne vydam a nemam strach ze by to Tonička nedala s gracii a odpruzeni je i v zakladu paradni. V sezone prezuto z BEATTLE WING na Heidenau K60 ve verzi bez spojenyho stredu a zatim velka spokojenost jak silnice, sotolina, sucho, mokro akorat to asi sjedu driv nez verzi scout. Sedacku budu nechavat predelat protoze batuzek se na tom stejne boji jezdit protoze sedi prej moc vysoko ale na pohodli po 100km si nestezovala. Ja ted asi upravim na sedadle schod do roviny pro lepsi zmenu pozice a mozna ho necham snizit. Jinak je sedlo pomerne komfortni a 300 bez zastavky se da pomerne v pohode zvladnout. Spotrebu neresim ale na plnou se da ujet 500 i vic ale jde hlavne kde a jak clovek jede. Kazdopadne je velkej problem v ukazateli paliva protoze po 200-230km zacina svitit oko a pri tankovani je jasny ze jeste 10L zbejvalo...tak nevim jestli je to problem jen u me kazdopadne jezdim s pocitadlem km a pro jistotu kde muzu klidne beno vemu. Jinak cesta do tahlejch prudsich kopcu je trochu problem. Byl jsem v alpach a pri trojce motka strasne toci a ctyrce se pri prerazeni moc nechce a zacne brzo cukat proto se clovek musi spokojit s trojeckou a nechat to ševelit a uzivat si cestu. Jinak dlouhy presun dalnice uplne v pohode 140 a vic neni treba.

krysoid
krysoid napsal 04.11.19 v 16:58 10b.

Pěkná recenze

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.01.19 v 14:47 10b.

Pajakoci
Pajakoci napsal 30.03.18 v 16:21 10b.

Je nádherná...co napsat víc, hned bych ji trochen prohnal... ať ti slouží...ty zdvihy jsou monstruózní...

Pavel888
Pavel888 napsal 27.03.18 v 16:22 9b.

FranaD
FranaD napsal 26.03.18 v 12:12 10b.

SUPER MOTORKA