Aprilia RST 1000 Futura (2002)

Vlastník lectra
Vloženo 10.6.2013
Aktualizováno 8.7.2020

První italka, první 2V - krásná a pohodlná motorka - snad bude sloužit.

První dojmy - První jízda super, i když tak trochu jiná. Je to prostě "dvouvál" a rotax :-)

Chtěl jsem nějaký pohodlný - tak trochu sportovní stroj pro dva.
Jízda - po nastartování jsem se začal usmívat (ten rachot a to bublání) se mi líbilo.
Po zahřátí jsem usedl na monstrooozní sedačku, zařadil a rozjel jsem se.
Motorka jede krásně, ale ten zvuk za řídítky - jako sekačka na trávu.
Je to asi první stroj na kterém při projetí nějaké té nerovnosti nemám zadek 30cm nad sedlem. Zatáčky projíždí taky perfektně, ale při MAX náklonu drhne hlavní stojan o cestu. Je to nepříjemné. Nemá na stupačkách "hlásiče".
Motor je myslím tak akorát. Hlavně se stále učím...
Brzdy jsou perfektní.
Spolujezdec si taky jen chrochtá. Žena tvrdí, že je to první moto na které ji nebolí zadek.
Uložný prostor pod sedlem - skoro žádnej.
Spotřeba +/- 7 na 100km
Tak po čase zase píšu... Futura sloužila cca 6.roků a dělala radost. Bohužel jsem Futuru rozmlátil v Brně na okruhu.
Byla to moje chyba - nic si nepamatuju. Motorka mi stojí doma pod plachtou a nevím co dál (opravit - vyhodit).
Bral bych Caponorda (mám spoustu náhradních dílů) a něco sportovnějšího k tomu )
Aprilie bych se nebál, ale není to pro lidi kteří přijdou do garáže, otočí klíčem a hurá. Je potřeba nějaká ta "péče", trochu času a šikovnosti.

Kubánec85
Kubánec85 napsal 30.08.13 v 10:23

Ahoj, supr mašina seděl jsem na ni v Prostějově a byl jsem pro ni rozhodnutej, bohužel mne chytla chřipka a než jsem se uzdravil byla fuč Ať slouží a hodně kilásků bez problémů