Aprilia RST 1000 Futura (2001)

Vlastník Jazumida
Vloženo 12.4.2010
Aktualizováno 18.5.2010

Stačilo mi první svezení a bylo rozhodnuto.V sobotu jsem ji zdárně pořídil.

Měl jsem v náběhu pořídit Hondu VFR800 nebo Triumph ST1050. Po měsíčním rozhodování a přebírání jsem k tomu náhodně přidal i Aprilii RST Futuru 1000.Na VFR hodně kritizovali ten " kopanec" a rozhodovala i cena. Po dalším pročítání recenzí jiných jsem se rohodl a jel to prubnout osobně a to rozhodlo. A doufám , že správně. Údajným 15 tisíc km se dá vzhledem stavu asi i věřit. Krásná červená metla mne uchvátila a dostala jméno "milenka"(doufám , že manželka nebude až moc žárlit). V neděli jsem ji protáhnul (milenku) kolem komínu a nadchla mne její reakce na plyn i s vyšším stupněm. Najeto cca.40 km , tak zatím bez zkušeností.
19.4. 2010 nastal ten velký a dlouho očekávaný okamžik pro mne i pro "milenku", ale nejdřím jsem musel koupit novou baterii. Spolu jsme strávili prvních 300 km za odpoledne z UH do Prahy a mohu říct , že jsem nebyl zklamán.Začínáme si na sebe zvykat. Po okrskách je vše v nejlepším pořádku , ale jak se najede na dálnici možná by to chtělo o něco vyšší štít, protože s mou výškou 185cm, když se pohodlně usadím , přece jen při rychlosti 150 je tlak na přilbu. Při dodržování po dálnici mezi 130-150 jsem dosáhl spotřeby necelých 7,8 l. Při delším cestování se musí víckrát tankovat.Ale nevadí. Není účel si sednout na motku a jezdit bez zastávky a nepokochat se krajinou(hlavně ted z jara, kdy to všude "pučí". Dnes mi utekla koupě origo kufrů na aukci , tak to začnu řešit úpravama asi, protože jsem dnes jel ověšen taškami, jak za mlada na čundr. A to se už asi nenosí.
20.4. provedl jsem pár průjezdů Prahou jen tak městem ,ale i v kolonách a můžu tu svoji "milenku "hodnotit za tento výkon za velmi úspěšný. Reakce na plyn veeelmi pozitivní , až si musím dávat pozor. V kolonách tedy převážně za 1 , ale ono to ani mezi těma vozidli rychleji nejde. Ona ta 1 snese dost. Se tsarou GPZ 6OO jsem to stále kvaltoval , ale tady nemusím. Už v jných debatách je kritizován origo zvuk a v těch kolonách by to bylo líp slyšet a dřív by uvolnovali středovou čáru v pruzích.Na GPZ mám ladáky aty jsou slyšet min. na 500m v kolonách.Mám trošku problém si uhlídat zařazený rychlostní stupen. Jdou tak lehce , že občas nevím(když si to nehlídám),co tam mám. Hlavně 3/4 a 5/6.Zvažuji proto ukazatel zařazeného stupně (pro mou jistotu).Znovu jsem se ujistil , že při rychlosti nad 140 s mou výškou 185 je nápor větru větší na ramena (tedy při jízdě na otevřené dálnici).Proto začínám zvažovat o přídavním štítku.Problém je ,že náhr.dílů a doplnků je strašně málo.Zrovna tak jako sehnat držáky na kufry. Nezbývá než poupravit jiné , nebo udělat. Svítí mi kontrolka Service, kterou jsem se snažil vyresetovat , ale nějak se to zobrahuje pak znovu.Budu muset ještě řešit.

DAJ
DAJ napsal 12.06.11 v 21:34

at jezdi:) jinak problikavani efi se zbavis, kdyz to das na diagnostiku, znamena to nejakou chybu, dokazi ji smazat pak. me to take delalo.

dikembemutombo
dikembemutombo napsal 19.06.10 v 07:35

Krásnej kousek
jak budeš zase projíždět Kunovicema tak pomalu ať si ji stihnu prohlídnout
Tak ať drží!!!

acol
acol napsal 03.06.10 v 12:52

Pěkná, taky jsem ji sedlal, bacha na elektriku,to dobíjení atd.
V nesnázích mohu poradit, taky ty la%dáky jsem řešil. Viz profil.

Hou.mer
Hou.mer napsal 20.04.10 v 18:41

Tak musim uznat ze ji cervena slusi. Opravdu hezkej kousek

Jawk
Jawk napsal 20.04.10 v 10:42

Super volba !!! Budeš určo spokojen ! Přeju spoustu šťasných km !!!