Honda XL 650V Transalp (2008)

Vlastník Jaryn1969
Vloženo 3.6.2013
Aktualizováno 3.6.2013

Moje první velká motorka, vysněná, hodná, univerzální na dlouhé cesty, do práce i na svezení pro radost. Na naučení ideální, není přemotorovaná, nenutí riskovat. Nesmírně spolehlivá a po letech stále pěkná.

Motorka koupena od Moto Janov - S prodejem dobré, se servisem horší.

První dojmy - Nebylo s čím srovnávat. 15 let před koupí tohoto stroje jsem vlastnil jen Babettu. Hned z počátku především strašný respekt, nikoli strach. Pomalé osahavání a postupně prohlubující se zážitky. Pohodlná, měkká, hodná, čitelná, spolehlivá a měkká motorka.

Motorku bych doporučil pro - Každopádně pro všechny, kteří začínají se silnější kubaturou, pro všechny co potřebují zcela spolehlivou a univerzální pohodlnou motorku a pro ty, kteří nepohrdají stroji, které nevyvinou rychlost 200 km/h a víc.

Doplňky na motorce - Centrální stojan
Padací rám givi
12V zásuvka

O malička jsem bydlel pod Masarykovým okruhem. Za bolševika jsem doslova hltal všechny ty stroje, na kterých přijelo půl Německa na Velkou cenu Brna a potom takřka každý víkend, kdy na " masarykáči " jezdili nějaký motocykly a snil o nich. V době, kdy byl Simson Enduro 50 ccm jen pro hrstku vyvolených. Sen jsem si splnila patřičně užil takřka po 20 letech. Transalp je ideální motocykl pro vstup do světa velkých motorek. Je nesmírně univerzální, spolehlivá s mírným nedostatkem výkonu, což považuji pro začátečníka za nutnost ! Spotřeba do 5 litrů Vás nezruinuje. Má ho sice kde kdo, je to spotřebka, kterou nikoho neoslníte, ale když se podíváte na silnice, BMW 1200 GS má už taky kde kdo. Podvozek příjemně a univerzálně naladěn, v alpských serpentinách je jako doma. Jen ta síle u naložené motorky do kopce trochu schází. Ideální cestovní rychlost je 80-100 km/h, při rychlejší jízdě už to není tak nějak ono. Opět - ideální pro začátečníka. Na polních cestách nemá problém. Trošku nepříjemné a žel i obtížně řešitelné jsou vibrace 21 " předního kola. Nešlo to ideálně vyvážit, problém byl především s novou gumou po přezutí, možná vadný kus, těžko říct. Každopádně splnila svoji úlohu zcela stoprocentně, zavedla mě do světa velkých motocyků, nezranila mě, provezla mě po Česku, Rakousku i Itálii a to bez ztráty kytičky. A protože s jídlem roste chuť, musela ustoupit silnějšímu stroji. Může mě snad jen těšit, že nový majitel ( alespoň to to vypadalo ), si ji bude hýčkat stejně, jako jsem ji hýčkal já.

Robius
Robius napsal 07.06.13 v 22:10 10b.

Moc pěkná mašina, jedna z nejhezčích co existuje a ta tvá je obvzlášť zachovalá. 10b.

Buduli
Buduli napsal 04.06.13 v 22:45 10b.

Krásnej alpík at slouží mnoho dalších km a hlavně kolama dole.

CaptainMi
CaptainMi napsal 03.06.13 v 14:37 9b.

Dobrá a spolehlivá mašina. Buď na ni hodný, ona ti to vrátí :)

Eyky
Eyky napsal 03.06.13 v 13:42

Tak to je pěkný.
Hodně radosti s novým strojem..