Piaggio NRG 50 (2002)

Vlastník DanSi
Vloženo 16.4.2013
Aktualizováno 29.6.2014

Moje Piaggio na svoje roky jezdí skvěle, jezdím s ní už něco přes rok. Nemůžu si ji vynachválit, šlape skvěle a nemám s ní žádný problém. Až někdy na přední tlumiče, které mi občas vrátí úder, nebo slabá světla.

První dojmy - Motorka má skvělý výkon, rychlou akceleraci a skvělou spotřebu. Ideální motorka do města. Spotřeba kolem 2,5-3/100Km. podle toho, jak jezdíte. Vždy jsem s ní byl maximálně spokojen, nikdy mě nenechala na pospas krajnice silnice. Jsem s ní spokojen, určitě si myslím, že je to jedna z nejlepších 50ccm co kdy byla.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil začínajícím jezdcům i na ježdění po městě, skvělá spotřeba a výkon.

Doplňky na motorce - LeoVince Touring, Malossi válec 70ccm.

Piaggio vždy nějak spadalo pod skútry, ktedé se mi líbily. Jak vzhledem, tak i kvalitou svých motorů. Mám odježděný zhruba rok a pár měsíců. Není to nějak moc, ale po těch kilometrech už vím, klady a zápory této motorky. Výhod je strašně moc. Je skvělá spotřeba. (2,5-3/100km), skvělý výkon na 50ccm skútr, dobře ovladatelná, skvělá motorka pro začínající jezdce. Záporů moc není. Jen musíte šetřit přední tlumiče, protože jak najedete na nějakou větší nerovnost, tak vám to tlumiče ihned vrátí. Další takový bod jsou přední světla. Musím říct, že jsem jel v pěkné tmě, ale co se týče předních světel, tak ty mě zklamaly. Nesvítí zrovna skvěle. Ve tmě jsem viděl na cestu jen minimálně. Poruchy jsem neměl žádné naštěstí, motorka mi skvěle drží. Je radost s ní jezdit.

Dneska to jsou skoro 2roky, co mám Piaggio. Chtělo by to něco jiného, ale nejsou zrovna moc peníze, páč ty šly do oprav. Nový vzduchový filtr, válečky (spojkové), nová svíčka, ojnice nová + repas částí. Piaggio potřebovalo trošku poladit. Na podzim se mi "zadřel" motor a zima tomu taky moc nepomohla, takže hned na jaře se dala do servisu, kde mi ji dali do pucu a já teď můžu zase jezdit. Motor teď jede o hodně lépe, rozjezdy, akcelerace a max. rychlost, to všechno je znát. Už to je něco jiného. Za tuto sezonu najeto zhruba nějakých 500Km a jsem šťastný člověk :) Jakmile zase něco bude, tak to sem hodím.