Daelim VT 125 (1999)

Vlastník BioXen
Vloženo 16.4.2013
Aktualizováno 16.4.2013

Nízka, štýlová a s dobrým zvukom.

První dojmy - Pohodlné sedenie, pekný zvuk, poriadna veľkosť na 125ku.

Motorku bych doporučil pro - Začínajúcim motorkárom, ktorým ide o dobrý zvuk a vzhľad. A tá rýchlosť je niekedy akurát bezpečná.

Doplňky na motorce - Vymenené zadné smerovky, vymenené zadné svetlo, irídiová sviečka.
Plánujem: výmena predných smeroviek, podsvietenie, polepy.

Túto motorku som si vybral, pretože mi úplne sadla do oka. Otec má Yamahu Dragstar 650 a táto motorka sa na ňu kúsok podobá, takže aj to bolo jedným dôvodom na kúpu. Taktiež mi sedela objemom, keďže silnejšiu nemôžem riadiť. Rozhodoval som sa medzi ňou a CBR 125, avšak koleso z bicykla vzadu na CBRke ma od nej úplne odradila. Táto motorka má krásny "sport-chopper" vzhľad, a to mi úplne vyhovuje.

Na ceste drží dostatočne. Zrýchlenie má na svoju váhu a kategóriu výborné. Akurát niekedy keď sme na motorke dvaja a máme s motorkou cca. 300kg tak to ide kopcom kus pomalšie. Ale aj pri takejto váhe dáme na rovine 100km/h a z kopca 110km/h.

Neodporúčam vám príliš klopiť. Má nízke stupáky a taktiež široké výfuky, ktoré sa strašne rýchlo zachytia. Do ostrých zákrut radšej pomaly, ako vraziť do niekoho v protismere. Časom zistíte, kde sú vaše hranice a hranice vašej motorky.

Jazda je úplne pohodlná, síce možno na úkor aerodynamiky, ale keby že chcem pretekať tak si kúpim supersport. Avšak váš spolujazdec sa nebude cítiť úplne rovnako - zadné sedadlo kúsok vibruje, ale nie je to nič strašné.

Brzdy má najskôr dostatočné. Len ich treba naladiť, nech netlačíte pedál na voľno.

Spotreba je 3l až 3,5l na 100 km. Je to 4-takt, takže to sedí. A oproti dvojtaktom, ktoré majú aj 5-6l/100km je tá spotreba priam krásna.

Najradšej na nej jazdím na asfalte. Síce niekedy sa na nej povozím aj po prašných rozbitých cestách, ale asfalt jej ide viac. No ani v teréne nejako nemešká. Podvozok má dostatočný a krútiaci moment rovnaký ako niektoré crossky. A keďže má pekne jemné tlmiče, tak aj po zlých cestách sa dá jazdiť pohodlne.

Zatiaľ som na nej nešiel dlhšiu cestu, ale nebál by som sa.

Vycho
Vycho napsal 22.04.13 v 12:10 10b.

Perfektní motorka na zatáček,velice pěkná

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 17.04.13 v 15:30 10b.

krásnej kousek gratulejšn

fery251
fery251 napsal 16.04.13 v 20:48 10b.

Moc pěkná motorka. Do začátku super

Boža
Boža napsal 16.04.13 v 20:07 10b.

na začátek pěkné časem snad bude velký chopper tak vždy v pohodě za 10 bodů