Daelim VT 125 (2000)

Vlastník Kafi
Vloženo 19.10.2010
Aktualizováno 20.2.2015

Moje 2. 125ccm, první 4T a k tomu cruiser. Od pohledu se mi líbila, moje kráska. Spotřeba úplně luxusní, rychlost dostačuje na 125ccm. V 1 i ve 2 120km/h neni problém. Horší je to do kopců, ale na svojí kategorii je úžasná:)

První dojmy - Fakt nesnáším, když mi někdo nařizuje, že musím něco psát...Fakt nesnáším, když mi někdo nařizuje, že musím něco psát...Fakt nesnáším, když mi někdo nařizuje, že musím něco psát...Fakt nesnáším, když mi někdo nařizuje, že musím něco psát...

Měl jsem z ní strach, že bude líná, pomalá, slabá, ale opak je pravdou. Krásně se ovládá, zátah od nízkých otáček, spotřeba do 3l když ji ženu tak 3,5l, ale jinak jezdim okolo těch 3l. Myslím že na začátek ideální, jediný co bych jí vytknul tak ostrý zatáčky či pořádný vracečky, to si prostě na tom moc neužiju, mám strach to klopit pořádně, pač se to pak kroutí a je to cruiser. Ve dvou taky pohoda, jen to vzádu vybruje, ovšem to neni přece moje věc :D. Delší cesty taky bez problému. Přední brzda bzdí tak jak má, zadek moc nepoužívám,ale asi taky brzdí. Svělto svítí pěkně. Vzhled je úžasnej, prostě nemůžu si stěžovat. Doporučil bych jí každýmu, je levná, kvalitní a krásná:)¨
Nejspíš na njí vydržím ještě rok či dva, protože na ty naše cesty to stačí a není kam spěchat.

Takže od 1.7-10.7 jsem s ní byl na dovolený. Ve zkratce - Dva lidi, totálně naložená (představ si plné brašny,dva spacaky,dvě karimatky,stan,deka,ešus,rošt,tankpak,přítelkyně,naložený přední světlomet atp.) Konstantní rychlost 80-100kmh.Spotřeba neuvěřitelné 3l permanentě. Trasa 1200km. Praha-Šumava-Vysočina-Morava-Střední čechy-Praha. Trasa ze Šumavy na Moravu pořád v dešti. Kopec nekopec oř táhne dál. Pohodlíčko v rámci možností super. Ani jednou nezaváhala. Je to spolehlivá mašina. Krásně ovladatelná i takhle naložená, relativně pružná na 125ccm. Horší byli prudké kopce kdy se jelo třeba i 40kmh některé 60kmh ale třeba po dálnici upalovala bez remcání 100kmh. Nezadejchala se, relativní pohodlí pro oba. Spoleh na ní tedy už také je. A kdo si myslí že Korea není dobrá, tak já vím, že drží a příští rok jí čeká moře. Cestopis dodám:)
Sečteno podtrženo vím, že koupě nelituji, protože dovolená jen potvrdila její oddanost:)

eliaslacina
eliaslacina napsal 31.05.23 v 06:17 10b.

Zdravím, chtěl bych se zeptat na název bočních brašen na černém daelimu, případně odkaz.
Plánuji si nějaké koupit, ale většina z těch co jsem na internetu našel jsou dle mého názoru příliš velké a mohli by tlačit do výfuků.

sagii
sagii napsal 28.09.19 v 12:13 9b.

Je to na piry A1?

Arduan
Arduan napsal 09.06.11 v 19:27

Klidnou jízdu, vítr ve vlasech a vždy ve zdraví zastavit na přenocování.. Nějaká teplá ložnice se vždy najde

J.E.N.A.
J.E.N.A. napsal 15.01.11 v 20:25

taky jsem o ní uvažoval ale nelíbilo se mi přední...

J.E.N.A.
J.E.N.A. napsal 15.01.11 v 20:24

já bych si to zadní kolo nejradši narval i dopředu