Kawasaki Versys 650 (2009)

Vlastník Zajda208
Vloženo 13.4.2013
Aktualizováno 28.1.2018

Po dlouhem vyberu jsem koupil Versys black edition s original sníženým gelovým sedlem a proti standardu pridany blatnik na zadmin kole a zadnim kufrem. Na prvni pohled krasa bez jedine chyby

Motorka koupena od tomasdostal (Přerov I - Město) - Solidní

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Honda XL 650V Transalp: důvod neuveden

První dojmy - Vzhledem k tomu, že měřím 193 cm, tak mi Versys vyhovuje svou výškou a vzpřímenou polohou těla při řízení. Je to hrava motorka, které svědčí zatáčky. Při první jízdě mě zaskočil ten pseudo štítek, ktery tam vyrobce dává jen kuli designu.

Doplňky na motorce - Kromě již zminěného sedla, blatníku a tocase tak jsem pridalplexy Givi boční nosiče a kufry.

Tuhle motorku jsem vybiral dlouho, nechtel jsem slapnout vedle tak jako s predhozim kouskem (Pegaso ie r.v. 2001). Ne, ze by Pego bylo nepohodlny nebo spatne jelo, ale proste ta volnobezka je nepoveda. Nekdy priste dopisu trabloe s Pegem.
Ale ted zpatky k Versysu. Vybiral jsem asi pul roku, procetl vsechny recezne a kriteria byla jasna, cena max 100k, co nejnovejsi, a malo najeto. Pak jsem oblezl bazary projel se na TDM-ku, V-Stromu a Transalpu. TDM mi nejak nesedlo, V-Strom dobry, Transalp stejny jako Pego myslim posezem a pak Versys... vysoky kratky krasne "zataceci" a v predu ta houba, no proste jedinecne )) Nevim jestli je to designem, ale tyhle motorky byly za stejnou cenu jako popsana konkurence taky nejlevnejsi. Nakonec jsem koupil mazlika r.v. 2009 do provozu 2010, dotazeny z Francie s 10.000 km. Byli na tom jeste originalni pneumatiky...
A tema bych zacal recenzi. Ty pneusky jsou fakt o drzku, nechapu jak Dunlop muze udelat na jednu stranu super pneusky Roadsmart II a na druhou takovej shit. Ty originalni pneumatiky se chovaji absolutne zaludne, jedete zatacku suchou prehlednou bez pisku a najednou to ustreli jedete ji podruhy tou samou rychlostii a nic. Vydrel jsem na nich jezdit asi 2000 km a pak sli dolu. Koupil jsem nove dvou smesove Dunlop Sportmax Roadsmart II.

Pedro350
Pedro350 napsal 09.04.16 v 23:14 10b.

Pěkná, dobrý výběr, černá (myslím komplet) jí prostě sluší a není nás moc.

Alesko
Alesko napsal 14.04.13 v 10:05 10b.

Parada ,nech dobre posluzi .Dvojvale su naj .10 bodov samozrejme ,s prianim vela stastnych km.