Jawa 350/362 Californian (1973)

Vlastník JKOLÍK
Vloženo 5.4.2013
Aktualizováno 5.4.2013

Byla to moje první velká motorka hned po jawa 21 Pionýr. Začal jsem ji hledat hned potom co mě kámoš svezl na podobné.

Motorka koupena od KAMARÁD

První dojmy - Byla to euforie, bylo mi 20,v roce 1977, přesedlal jsem z pincka 50 cm, 3,5 koně na Califa 350 cm skoro 20 koní :-))). To se bavíte žejo :-)) ? A mašina padla do ruky hned, nabylo s čím srovnávat :-)

Já jsem chtěl tady klukům ukázat na čem jsem jezdil před 35 ti lety. To byla JAWA 350 Californian Oilmaster. Měla 20 koní, jednička nahoru, další, 2,3,4 dolů, klidně bez spojky ... Dneska na svojí Supertenere taky občas nechtě zkusím )).
Calif nejlíp tahal za studena. Brzdy nic moc, i když přední "dvouklíčovka" byl krok dopředu. V zatáčkách..úzce uložená zadní kyvka se po přidání plynu kroutila, ale neřešil jsem to . Dala i lehký terén

Milan1963
Milan1963 napsal 05.04.13 v 21:46

Máme skoro stejný osud. Jen můj Californian nikdy nejezdil dobře (viz. profil). Snad dnes někde slouží, ale já už Califa nikdy více nechci.

mašány
mašány napsal 05.04.13 v 20:51 10b.

Calif je prostě calif ?Hodně vzpomínek na mládí.Mam ji zaparkovanou a čeká na rekonstrukci ale ten čas a peníze ale jednou to přijde dal bych 20 bohužel jen 10

istonbike
istonbike napsal 05.04.13 v 18:53 10b.

Tak po Kalifovi jsem v mládí toužil ty laufy mířící k oblakům mě učarovali tenhle stroj si 10b zaslouží

Jardas444
Jardas444 napsal 05.04.13 v 18:38 10b.

Jooo Califa.Byl jsem na to stejně jako ty.Z mustanga na califu,to byla věc .Mám na to nádherné vzpomínky.