Jawa 350/640 (1992)

Vlastník Kolin_klain
Vloženo 29.3.2013
Aktualizováno 11.4.2013

Prostě Jawa tři-a-půla. Co víc dodat? Česká klasika.

První dojmy - Po první projetí jsem věděl, že nekupuji motorku bez investic. Spojka rozhašená, přední brzda téměř nebrzdila a zadní šla zas do smyku. Ale co. Řekl jsem si, že chci Český stroj a věděl jsem, že to není motorka do které se lije benzín a olej a olej a olej :D

Motorku bych doporučil pro - Doporučil? Pro toho kdo má trpělivost a čas se o takovou motorku starat. Nedoporučuji však dlouhánům jako jsem já (193cm). Po půl hodině na motorce mně začaly bolet záda a někdy ta bolest přestala až na druhý den.

Doplňky na motorce - Hlavním doplňkem byl oilmaster. Nemusel jsem míchat olej v nádrži jak malý "Jarda". Jinak chrániče na ruky, origoš rámy na boční kufry a všechny kufry.

Po "fechtlovi", na kterém jsem strávil mládí, jsem si po delší pauze od motorky řekl, že by bylo vhodné, koupit si nějaký stroj, pokud možno Jawu. A podařilo se.
Nebyl to stroj připravený na sezónu brázdit roviny jižní Moravy, ale řekl jsem si že když jsem se rýpal v mládí několik let ve fechtlovi, tak se porýpu i v 350-tce. Po pravdě mě to baví.
Nedělal jsem zásadní razantní změny, ale drobnosti typu, nové brzdové destičky, špalky na zadek, clona na karbecu, vzduchový filtr, svíčky, blinkry, které byly z nepochopitelného důvodu přilepené izolačkou k rámu, no a v poslední řadě jsem vyměnil řetězovku. To vše stačilo k mé spokojenosti.
Motorku jsem hodně využíval na cestování ve dvou. Ono po rovince se to dalo. Spotřeba ve dvou okolo 6l (sám jsem jezdil za 4,5l) ale jak jsme vyjeli někam do kopečků, třeba na Pálavu tak to už bylo hotové sado maso. To šla spotřeba rapidně nahoru a naděje že s 3/4 nádrží vydržím celý víkend byla fuč ještě 15km před domovem, kdy jsem měl v nádrži sucho.
Ovladatelnost ve dvou trošku tuhá. Né, že by mi v té době (před 2 roky) něco vadilo, ale když to teď srovnám s V-Stromem co mám, tak je to nebe a dudy.
Stačilo však. Záměr byl jasný. Stroj, na takové to domácí (vesnické) ježdění a jednou za měsíc delší trip ve dvou.
Pro jednoho ideální. Já jsem se na ní dobře vyjezdil, zažil spoustu pěkných i nepěkných zážitků a po dvou letech jsem si řekl, že chci víc. Cestovat, projet kus Evropy, a tak jsem si koupil v srpnu 2012 V-Stroma a Jawku jsem nedávno prodal.

bosik
bosik napsal 28.09.13 v 13:09 10b.

Kráná vymazlená Jawka, at slouží

Milan1963
Milan1963 napsal 30.03.13 v 10:49 10b.

Moc hezká Jawa. S těmi kufry vypadá .S japoncem se nedá srovnávat, ale jinak jak píšeš - dobrá motorka.

Cimrmanolog
Cimrmanolog napsal 29.03.13 v 22:33 10b.

fery251
fery251 napsal 29.03.13 v 18:01 10b.

Moc pěkná strojovna

istonbike
istonbike napsal 29.03.13 v 17:00 10b.

Pěkná 640 s kuframa vypadala skvěle ,ale Stroma je asi lepší i tak si 10b zaslouží