Yamaha XJ 900 (1995)

Vlastník kakabus
Vloženo 20.3.2013
Aktualizováno 19.7.2014

Vybráno po zralé úvaze co se týká provozních nákladů (poměrně nízké), spolehlivosti (měla by být dobrá), velikosti (je to kus motorky) a výkonu (dostatečný).

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Olomouc (Olomouc) - Domluva docela v pohodě, s pánem prodejcem jednání dobré. Pak se vyskytl jeden problém, ale byl tak nějak vyřešen. Hodnocení to celé snese ale po nějaké době, jestli se na motorce neukáže něco skrytého. Zatím se zdá celkem ok.

První dojmy - Cesta 150km zasněženou krajinou po vlastní ose bez problémů, zadek si bude chvíli zvykat zase :) Hlavní dojmy jsou, že je to na jízdu podobný jako XJ600, jen větší a silnější :)

Doplňky na motorce - nosič a topcase, padáky

Upozorňuji, že to jsou dojmy po prvním svezení, později přidám ještě, po nějakých kilometrech.

Pětikvalt je odstupňovaný tak, že maximálka kolem 200 je tam relativně brzy a zároveň se otáčkoměr akorát dostává k červenému poli. Pokud se podřadí, při předjíždění aut akceleruje velice svižně. Na pětku je tam kolem 120 asi 5000ot, kde jede motor jak samet, takže ideální. Řekl bych, že to není takovej elektromor jako v šestce, vibrace jsou slabší, ale řekl bych, že ve větším rozsahu otáček. Podvozek mi nepřijde tak měkký jako u šestky, ještě jsem ho nezkoušel nastavovat. Brzdy nejsou kdoví co, taky maj co dělat s pěknou váhou :) Díky širším gumám je stabilnější ve všech rychlostech, než šestka. Je malinko těžkopádnější samozřejmě, ale pořád relativně hbitá. Posez je pohodlnější, jsem víc natažený přes nádrž - jak říkám, je to kus motorky :) Místa pod sedlem je dost na povinnou výbavu a něco navíc.

A nesmím zapomenout na zvuk..jsou tam origo výfuky a nevím, jestli nejsou nějak upravený, protože ten zvuk mi přijde brutální :)) Temný hučení v nízkých otáčkách a řezavá agrese ve vysokých..to sem si užíval celou cestu, luxus :))

cvrček1
cvrček1 napsal 06.04.13 v 12:01 10b.

pěkná kočka at šlape furt jak má.

Shiver
Shiver napsal 29.03.13 v 16:28 10b.

Nazdar Danku. Já myslel, že jsi už hodil helmu do kopřiv Určitě se s tebou rád projedu. Flexa forever

chuan
chuan napsal 21.03.13 v 08:11 10b.

Tak tak spolehlivý nenáročný a jestli se nepletu s kardanem takže žádný opečovávání řetězu . Ať slouží k maximální spokojenosti a aby se už konečně umoudřila zima a dala nám motorkářum pokoj

cebeer
cebeer napsal 21.03.13 v 05:56 10b.

Spolehlivý nenáročný stroj. Ať slouží.