SYM GTS 250 (2012)

Vlastník quick79
Vloženo 20.3.2013
Aktualizováno 10.6.2013

Pohodička za rozumný peníz pro toho, kdo ví co chce. Přesedl jsem z Yamah a nelituji.

Motorka koupena od ATV KV - Zde jsem člověkem, zde nakupuji - ale to jsem si vypůjčil

Kymco Downtown 300: Velký cenový rozdíl, který jsem na motorce neshledal.

První dojmy - Musím je vstřebat, abych je mohl nezaujatě předat světu. Zatím uvedu jen dobrou ovladatelnost, nízkou spotřebu i na syrovém motoru a pohodové popojíždění v kolonách. Majesty měla spojku nastavenou vysoko a ostře, proto chvíli nic a pak střelba.

Zatím seznámení. Přesedlal jsem z Yamahy Majesty 125. Mám i T-maxe staršího, ale univezralitu jsem našel u tohoto stroje. Stříkačku jsem dlouho vysníval a dosahuji teď s 250-tkou menší spotřebu než se 125-tku bez stříkačky. Má na tom svůj podíl i to, že jezdím do -5st.C. Oproti Majesty jsou rozjezdy plynulé a spojka zabírá v podstatně nižších otáčkách a přesto to není vlažné. Motor běhá celkově v nižších otáčkách a přes 6000 jde až při 100km/h. Recenze-test zde na motorkářích je opravdu pravdivá a trefná, jediné co jsem nespozoroval je to samovolné ovírání schránky, ale mám novější model, tak to asi výrobce pořešil.

Tento stroj se uplatní všude mimo terénu. Město, práce, kochačka i dálnice bez křečí.

Cestoval (Praha-KV, Plzeń-KV pravidelně) jsem i na Majesty 125 a jediné mi vadilo, že to bylo furt plnej, se Symem si jedu stejné tempo a motor jen vypráví.

Po nějaké době se pořád nic neděje. Žádné závady, jen brzdy mi přijdou méně agresivní než na jiných strojích. Vůbec ho nešetřím. Nic se nepovoluje, nic neteče, gumy neucházej, benzín si moc také nevezme, žárovky nepraskají, startuje na ťuknutí. Hodně se mne lidi na něj ptají, protože je v ČR skoro neznámý. Řeknu kde to vyrábí a každý reaguje: Tak to bude asi srágora, né? Je to trochu únavné vysvětlovat do kola, že problémy nemám a jsem spokojený. Někdy vyfotím nahej vnitřek, byl jsem v úžasu, jak je to usporádaný a vše působí příjemným dojmem. Prostě tam žádnou prasárnu nenajdete.

Stomcolt
Stomcolt napsal 13.06.14 v 19:56

Koupil jsem ho letos a zatím najel 2tis.km a pod Tvá slova se můžu podepsat. Super stroj, jen si musí majitel zvyknout na případné poznámky okolí z důvodu neurozeného původu

čimsa
čimsa napsal 25.03.13 v 15:51 10b.

Vítej mezi Symáky a přejem spoustu spokojených km

istonbike
istonbike napsal 20.03.13 v 10:57 10b.

Tenhle skůtrový čtvtlitr je nejen praktický,ale i krásný přijmi 10b s přáním super kilometrů v jeho sedle

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 20.03.13 v 10:07 10b.

nádhernej maxík gratulejšn