Jawa 50/05 (1966)

Vlastník SpecialBug
Vloženo 16.3.2013
Aktualizováno 24.6.2015

Jezdí, jezdí a jezdí...Je to jedna z posledních 05tek, z roku 1966.

První dojmy - Na plecháčovi jsem seděl už dřív, takže jsem věděl tak napůl, do čeho jdu. Motorku bylo třeba rozhýbat, o to větší je radost a euforie..

JAWA 50/05 Pionýr 1966

Jo tak pro tenhle peklostroj jsem jel do Plzně skoro 250 km, k tetě. Původně byl koupenej v mototechně někdy 1967, tetiným tchánem, potom na něm jezdil tetin manžel. Stroj pak stál asi 15 let bez využití, bohužel se k němu nedochoval TP (časem se prostě ztratil), takže původní myšlenka byla ho prostě jen zachránit.

Krásnej přechodovej typ, mezi starým pařezem a novejma plecháčema.

Snažím se ho v tomhle stavu udržet co nejdýl, potřebné díly se snažim kupovat originální - atermarketovej shit nechci..Navíc nejsem fanda renovací, takže nový věci nekupuju

Během května a června 2014 probíhala rozborka stroje, očista, výbrus válce a sborka. Podařilo se mi sehnat papíry, sice na novější stroj, ale na to se nejezdí, takže přihlášení probíhá teď v listopadu a s jarem se vydáme na silnice.

Ještě před sezonou probíhají drobné úpravy - výměna ložiska v rozetě, ložiska v kolech, brzdy a nové ozubené kolo rozety. některé věci jsem nalakoval do černé lesklé (klíče brzd, záchyt reakce zadní brzdy. Koupil jsem nový potah sedla, a drandim co to dá

SpecialBug
SpecialBug napsal 19.01.16 v 18:30

Provaz1: děkuju, hned se mrknu na dvojče jo, určitě není v plánu renovace, tím bych to celý zabil ;)

Provaz1
Provaz1 napsal 05.01.16 v 13:14 9b.

pěkná 05tka, uplně jsem si myslel, že je to můj. Mám stejnou barvu a podobne porezlý stroj. Cením to, že se snažíš zachovat puvodní stav. taky to tak udělám... a ta foto, kdy pionýr svítí je hodně dobrá

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 31.12.13 v 13:16

MOC pěkný kousek historie

cervik_cz
cervik_cz napsal 18.03.13 v 20:08 10b.

Pěkný původní kousek