Kawasaki ER 5 (2002)

Vlastník funnyER-5
Vloženo 13.2.2013
Aktualizováno 12.11.2013

Nádherná motorka, barva modrá metalíza. Snad hezčí ER-5 jsem neviděl, koupený výfuk Creptus s vyjímatelnou vložkou, hluboký bublající zvuk, prostě nádhera. Nové gumy pěkně sedí na silnici. Do zatáček motorku trošku tužší, výkonově dobrá pro začátek

Motorka koupena od kamarád - dobré

Suzuki GS 500E: kawasaki byla přívětivější a ohledně nabídek nejvýhodnější koupě

První dojmy - Moje první velká motorka, motorka mi ze začátku moc nesedla, po rozebrání řidítek jsem zjistil že nikdy nebyli měněny ložiska v krku, byli v hodně špatném stavu, po výměně jízda mnohem lepší a už se mi jezdilo krásně.

Motorku bych doporučil pro - nejvhodnější pro začátečníky

Doplňky na motorce - laděný výfuk Creptus, širší řidítka (původní od kawasaki se mi po čase ohnuli, do ted si to nemůžu vysvětlit)

Tuto motorku jsem si vybral, že jsem sháněl nějakou pětistovku pro začátek, rozhodoval jsem se mezi Kawasaki ER-5, Suzuki GS500, Hondou CB500 a Suzuki SV650, nakonec jsem úplně vyloužil CB a SV (CB moc vysoký posez a mohutná moto, SV jako první moto se mi zdála moc silná). Kawasaki mi nabídl kamarád. že si chce koupit jinou, moto je sice po 3majitelích, ale měla velice málo najeto a za dobrou cenu jsem si ji koupil.
Na motorce jezdím už 2 sezóny, jsem sní spokojen, ale po 2 sezónách už je výkon malý a nedostačující, tak že přemýšlím o koupi nové. Motorka je velice spolehlivá, nikdy mě nikde nenechala, ihned nastartuje i po zimě. Brzdy skvělé, škoda jen té zadní bubnové, i když zadní používám jen v nejnutnějších situacích. Podvozek je dobrý pro cestování. Zatáčky se projíždí docela dobře, ale motorka má špatné těžiště, tak že se do zatáček musí trošku nutit. je to možná delšími předními vidlicemi. Pro spolujezdce dost nepohodlné sedlo, když někoho vezu, tak vždy klouže dolů a přimačkává mi slabiny do nádrže. ale málo kdy se stane, že někoho vezu. pod sedačkou je dostaten místa na doklady, lékárničku, nářadí,svíčky a žárovky. Spotřeba je krásná když se jede cestovním stylem, ale naopak když beru furt za plyn tak benzín moc dlouho není. Žádné poruchy jsem s motorkou zatím neměl, vše funguje jak má, dělám pravidelný servis, tak že nemám žádné problémy. S motorkou se mi nejlépe jezdí po krásném asfaltu, kterého v česku moc neni, nejlepší rychlost je 130 km/h, po 130 už není motorka tak pohodlná, jelikož je to naháč tak náraz větru je pal silný, do 130 je to nejhezčí a nejpříjemnější. Tak že závěrem bych řekl, že motorka je skvělá pro začátek, když se o ní dobře staráte, tak Vás nikde nenechá a je velice spolehlivá. Při koupi se ptejte na pravidelný servis a zda majitel měnil ložiska v krku a jak je na tom řetězovka, neudělejte tu stejnou chybu jako já, hned po koupi jsem musel skoro vše měnit, ne každý se k motorce chová dobře a dělá pravidelný servis.

Bart1101
Bart1101 napsal 08.08.13 v 00:08 10b.

10b. za dobrou volbu hodně štastných kilometrů

Chosee310
Chosee310 napsal 25.02.13 v 21:56 10b.

Fakt pěkný kousek

Sema
Sema napsal 20.02.13 v 19:46

Krásný exemplář

nikitacka
nikitacka napsal 20.02.13 v 11:51 10b.

Modrá kráska dávám rozhodně za 10b a přeju mnoho šťastně najetých km

Sven02
Sven02 napsal 18.02.13 v 12:29 10b.

velice pěkná