Jawa 50/05 (1964)

Vlastník petr0604
Vloženo 30.1.2013
Aktualizováno 19.4.2022

Koupen a částečně vyměněn za babettu. Ročník 1964, model který byl v tomto roce vylepšován proti minulým ročníkům.

První dojmy - První dojmy? Po vytažení že šopy a dovozu do garáže jsem vyčistil palivový kohout, dal novou hadičku a vyčistil karburátor. Po nalití čerstvého benzínu a přeplavení to chytlo na první šlápnutí. A to jsem teda zůstal stát s otevřenou hubou. Už jsem několik motorů oživoval a tohle jsem nikdy neviděl.

Můj "Pionýr" 05 Standart je po prvním majiteli (teda spíše po majitelce). Má SPZ a platné doklady. Jedná se o nezbastlený kus, jen byl postupem času přestříkaný na modro. Původně teda červený. Ale nic hrozného, barva je to poslední. Nepůvodní jsou řídítka, zrcátko, zadní odrazka a výfuk. Vše co měl tento ročník už mám pohromadě. Nejdříve ho uvedu do slušného stavu po mechanické stránce, lak dostane až příští rok k 50tinám. Jo a najeto má okolo 10 000km. Koupil jsem ji samozřejmě složenou, fotky jsou z postupné rekonstrukce.

Provaz1
Provaz1 napsal 08.03.13 v 21:47 10b.

Pěkný kousek, zajímalo by mě jak vypadal a jak vypadá teď, spad přidáš další fotky jak pokračuješ. tech pár vecí, co bylo potřeba sehnat, je opravdu maličkost, Zajímavostí jsou ty hladké bubny. Tak at se s ním daří

magoss
magoss napsal 30.01.13 v 23:45 10b.

Nechci rejpat ale nemyslíš že je to na tebe moc velká motorka??když jsem viděl co máš práce se sůzou