Kawasaki ZXR 750 (1991)

Vloženo 14.10.2012
Aktualizováno 8.11.2015

Kawasaki ZXR 750 H1 rok výroby 1991 podľa servisnej knižky
Kúpená marec 2012

První dojmy - Prvé pocity z jazdy: mašina trochu ťažšia, pri nízkej rýchlosti ťažšie ovládateľná ale výkon neuveriteľný –motor ťahá aj na malé otáčky, super zrýchlenie, drží ako prikutá, super zvuk, proste super.

Po 22 rokoch od mojej poslednej jazdy na dvoch kolesách a po súhlase manželky začal som sa pozerať po nejakej staršej mašine na víkendové vozenie a skúšku či ma to ešte bude baviť. Keďže som do toho nechcel investovať veľa a motorkám a autám rozumiem po dlhšom hľadaní som natrafil na Kawu ktorá bola po miernej búračke v rozobratom a dezolátnom stave ale na papieroch (foto radšej neprikladám) a natrafil som aj na ďalšiu zachovalú ale trvalo odhlásenú z poškodeným motorom. Po dlhom rozhodovaní som ich doviezol domov. Keďže motorka bola dočasne odhlásená (na 1 rok) a od ohlásenia ubehlo viac ak 2 roky a nebola platná STK potreboval som ju dať čím skôr do poriadku, urobiť STK na predchádzajúceho majiteľa a prihlásiť na seba. Za pár dlhých jarných večerov a pár sobôt po menších problémoch (motorka nebola 2 roky naštartovaná) sa mi ju podarilo dať trochu do kopy aby bola schopná ísť na STK. Po tejto procedúre som ju začal dôkladné pripravovať na prichádzajúcu sezónu –nové náplne, gufera, doštičky..., lakovačka, pneumatiky, zháňanie prednej a bočných kapotáži a ďalších drobností.

Motorka už má za sebou prvé kilometre, zrazy. Sezónu zvládla bez problémov.

Sezóna 2012 je ukončená.
Kawasaki ZXR 750 je super mašina, na svoj vek vymakaná. Počas zimy ma čaká ešte kopec tvrdej práce a príprav na sezónu 2013 dúfam že to bude stáť za to.

Moje predchádzajúce: 1986-1990 JAWA 350/634. Predtým JAWA 150,250, JAWA MUSTANG,PIONIER...Jazdím od 10 rokov

JerryTheRay
JerryTheRay napsal 04.08.13 v 18:14

H1 neni z r. 91. Oprav si tu lež!

gilles27
gilles27 napsal 19.10.12 v 07:38

Tady je ukázka,jak se moto nerenovují.Snad poslední v origo laku je přestříkaná a znehodnocená.Origo lak cca 20000Kč a přestřik cca 3000kč.Za mě 0,75 bodu.

Michael123
Michael123 napsal 18.10.12 v 10:40 10b.

Ked mam posudit ako to vyzeralo predtým 10!!!

kawazx10r
kawazx10r napsal 14.10.12 v 19:21